Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2013, 08:30

The Seed - postapokaliptyczne tekstowe RPG autorów moda MISERY do S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Twórcy popularnego moda MISERY do S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat w przyszłym roku wydadzą swój pierwszy komercyjny projekt. Będzie to tekstowe RPG The Seed, które utrzymane będzie naturalnie w klimatach postapokaliptycznych.

W The Seed zagramy w połowie przyszłego roku. - The Seed - postapokaliptyczne tekstowe RPG autorów moda MISERY do S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - wiadomość - 2013-12-22
W The Seed zagramy w połowie przyszłego roku.

Zespół odpowiedzialny ze wyśmienitego moda MISERY do S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat pracuje nad swoim pierwszy komercyjnym projektem, w postaci cRPG-a The Seed. Autorzy postawili na rzadko spotykane w dzisiejszych czasach rozwiązanie i opracowali grę w formie tekstowej paragrafówki. Podczas zabawy będziemy oglądali animowane obrazy i słuchali efektów dźwiękowych, ale większość wydarzeń ukazana zostanie w formie tekstowej.

Regularnie wybierać będziemy między kilkoma możliwymi akcjami, a nasze decyzje ukształtują dalszy przebieg fabuły. Jednocześnie fundamentem rozgrywki mają być mechanizmy RPG, dzięki którym kierowana przez nas zostanie opisana za pomocą szeregu charakterystyk. Nie zabraknie także zarządzania ekwipunkiem, a posiadane przedmioty wpłyną na statystyki bohatera. Przykładowo, dobry karabin znacząco podbije umiejętności bojowe.

The Seed - postapokaliptyczne tekstowe RPG autorów moda MISERY do S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - ilustracja #2

Jak na dobry tytuł postapokaliptyczny przystało w grze znajdziemy także elementy survivalowe. Konieczne będzie gromadzenie żywności i wody, walka z chorobami oraz unikanie miejsc o wysokim poziomie napromieniowania. Podczas eksplorowania świata natkniemy się również na innych ludzi i współczynnik interakcji społecznych bohatera zdecyduje jak łatwo będziemy mogli uzyskiwać informacje oraz negocjować ceny. Pojawi się także opcja stworzenia drużyny i wspólnego podróżowania z innymi ocalałymi, a ich umiejętności oraz osobowości również wpłyną na charakterystyki bohatera.

Akcja rozpocznie się w roku 2027, a kampania rozegra się na terenach dzisiejszej Rosji, w świecie zniszczonym przez kataklizm ekologiczny, który zmiótł z powierzchni Ziemi większość ludzkości. Podczas zabawy odkryjemy dokładne przyczyny zagłady i spróbujemy pomóc w odbudowie cywilizacji. Fabuła zostanie zaprezentowana w stylu powieściowym. Po każdej decyzji przeczytamy wielostronicowy opis wydarzeń, a podejmowane decyzje ostatecznie doprowadzą kampanię do jednego z tuzina alternatywach finałów.

The Seed trafi do sprzedaży w lipcu przyszłego roku. Na chwilę obecną planowane są wersje na pecety oraz iPada. Na oficjalnej stronie projektu trwa akcja crowdfundingowa i zebrane w jej trakcie środki posłużą na lepsze dopracowanie gry oraz zwiększenie rozmiarów kampanii.

  1. The Seed – oficjalna strona gry