Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2011, 13:49

Wieści ze świata (Dead Rising 2: Off the Record, Devil's Third, Bungie) 14/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze Bungie, cenie Dead Rising 2: Off the Record, filmie podsumowującym ubiegły rok branży gier, a także terminie premiery nowej gry twórcy Ninja Gaiden. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze Bungie, cenie Dead Rising 2: Off the Record, filmie podsumowującym ubiegły rok branży gier, a także terminie premiery nowej gry twórcy Ninja Gaiden. Zapraszamy do lektury.

Shadow Harvest: Phantom Ops

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Shadow Harvest: Phantom Ops. Produkcję autorstwa studia Black Lion Studios możecie aktualnie nabyć za kwotę 10 euro, czyli ok. 40 złotych (o 75% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Bungie

W okresie od 23 czerwca do 7 lipca (Bungie Day), twórcy cyklu Halo ujawnią coś wielkiego. Z wypowiedzi przedstawicieli Bungie wynika, że dowiemy się czym jest tajemnicze Bungie Aerospace. Bungie obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia, więc mamy nadzieję na sporą niespodziankę. Wpisy pracowników Bungie w serwisie LinkedIn oraz nieoficjalne doniesienia fanów sugerują, jakoby producent pracował nad steampunkową grą MMO.

Dead Rising 2: Off the Record

Gra akcji Dead Rising 2: Off the Record (PC, X360, PS3) – kontynuacja DR2, w której odwiedzimy znane doskonale Fortune City w skórze Franka Westa, bohatera „jedynki” – będzie sprzedawane za niższą cenę. W Stanach Zjednoczonych została ona ustalona na poziomie 39,99 dolarów. Przypominamy, że gra zaoferuje graczom nowe obszary do eksploracji, dodatkowe rodzaje broni, a także możliwość zmierzenia się z kolejnymi psychopatami. Do premiery Off the Record dojdzie pod koniec tego roku.

Wieści ze świata (Dead Rising 2: Off the Record, Devil's Third, Bungie) 14/06/11 - ilustracja #1

Majesco Entertainment

Firma Majesco Entertainment ujawniła, że gra Zumba Fitness na Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii znalazła na całym świecie ponad dwa miliony nabywców. Na osiągnięcie takiego wyniku potrzebowała siedem miesięcy sprzedaży. W produkcji znajduje się już kontynuacja, która pod koniec roku trafi na Wii, a na początku 2012 roku na bliżej niesprecyzowaną platformę sprzętową.

Branża gier w 2010 roku

Serwis AggreGame pokusił się o stworzenie specjalnego filmu, za pośrednictwem którego przedstawił dokonania branży rozrywki elektronicznej w 2010 roku. Z informacji zebranych m.in. za pośrednictwem Twittera wynika, że w ubiegłym roku gracze zakupili 500 milionów egzemplarzy gier, a do Internetu było podłączonych łącznie 5 miliardów urządzeń. Poznajcie kolejne ciekawostki:

Crytek

Cevat Yerli z firmy Crytek (producent marki Crysis) ujawnił, że pracuje nad dostosowaniem silnika graficznego CryEngine do możliwości konsoli Wii U (premiera w przyszłym roku). Już jego wczesna wersja radzi sobie podobno doskonale.

Devil’s Third

Brutalna gra akcji Devil’s Third (X360, PS3) – nowe dzieło Tomonobu Itagakiego (współtwórcy Dead or Alive i Ninja Gaiden) – trafi na rynek najprędzej w 2013 roku. Produkcja być może doczeka się konwersji na Wii U. W przypadku edycji na Xboksa 360 na pewno nie doczeka się obsługi Kinecta. We wrześniu, na targach Tokyo Game Show odbędzie się pokaz trybu multiplayer.

War of the Worlds

Firma Other Ocean Interactive poinformowała, że w rolę narratora w platformowej grze przygodowej War of the Worlds wcieli się aktor Patrick Stewart, kojarzony z rolami w Star Trek i X-Men. Produkcja, bazująca na słynnej powieści H.G. Wellsa trafi do oferty Xbox Live Arcade i PlayStation Network pod koniec tego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

L.A. Noire

Top Gun: Hard Lock

Medieval Moves: Deadmund's Quest

Gotham City Impostors

Gotham City Impostors

The War of the Worlds

Kinect: Disneyland Adventures

Earth Defense Force: Insect Armageddon

White Knight Chronicles 2

Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes

Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

BioShock: Infinite - kulisy produkcji - system transportu (PL)

Gramy w Duke Nukem Forever Gramy!

Dynasty Warriors - PS Vita - gameplay #2

Dynasty Warriors - PS Vita - gameplay #1

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier - Multiplayer

The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock - E3 2011

Dragon's Dogma - trailer #1

Dragon's Dogma - Chimera Gameplay

Dragon's Dogma - E3 2011

Ben 10: Galactic Racing - E3 2011

Anarchy Reigns - E3 2011

Street Fighter X Tekken - E3 2011 - gameplay #2

Street Fighter X Tekken - E3 2011 - gameplay #1

Street Fighter X Tekken - E3 2011

Star Wars: The Old Republic - cechy gry