Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2014, 15:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Borderlands 2, Take on Mars, DayZ) 16/4/14

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Borderlands 2 i Plants vs. Zombies: Garden Warfare, aktualizacji DayZ, udanej zbiórce pieniędzy na stworzenie Chaos Reborn, a także o zawartości zestawu Founder’s Pack do Warhammer 40K: Eternal Crusade. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Car Mechanic Simulator 2014

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Car Mechanic Simulator 2014. Dzieło studia Red Dot Games można aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 7,49 euro (ok. 31 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Pillars of Eternity

Studio Obsidian Entertainment udostępniło za pośrednictwem serwisu YouTube jeden z utworów wchodzących w skład ścieżki dźwiękowej gry Pillars of Eternity. Muzyka została stworzona przez kompozytora Justina Bella, pełniącego jednocześnie funkcję dyrektora ds. udźwiękowienia. Pillars of Eternity ukaże się jesienią bieżącego roku na PC.

CCP

Firma CCP (EVE Online, DUST 514) straciła ponad 21 milionów dolarów w 2013 roku fiskalnym (1 kwietnia 2013 roku – 31 marca 2014 roku), przy 76,7 milionach dolarów przychodu. To spory spadek względem 2012 roku fiskalnego, gdy odnotowano zysk w wysokości 4,6 milionów dolarów. Zmiana na minus wynika głównie z większych kosztów developingu, związanych m.in. z anulowaną grą World of Darkness.

Warhammer 40K: Eternal Crusade

Studio Behaviour Interactive ujawniło zawartość zestawu Founder’s Pack do gry Warhammer 40K: Eternal Crusade. Pakiet daje dostęp do pełnej wersji w trakcie jej premiery i czterech ras. Oprócz tego, nabywcy Founder’s Pack będą mogli wybrać unikalne nagrody spośród następujących kategorii: „tożsamość”, „skórki na bronie i zbroję”, „dekoracje statku kosmicznego”, „pojazdy”, „akcesoria”, „animacje egzekucji” i „amunicja”. W najbliższych miesiącach ujawniona zostanie cena Founder’s Pack.

Borderlands 2

Wczoraj w usługach Xbox Live oraz Steam zadebiutował dodatek DLC Headhunter 5: Son of Crawmerax do gry Borderlands 2, który dzisiaj po południu pojawi się także w europejskiej ofercie PlayStation Network. Jest to piąte i zarazem ostatnie rozszerzenie z cyklu Headhunter, w którym zawsze znajdujemy pakiet specjalnych misji kończących się walką z bossem. Cenę ustalono na poziomie 11,99 zł.

Dodatek DLC Headhunter 5: Son of Crawmerax do gry Borderlands 2 jest już dostępny - Wieści ze świata (Borderlands 2, Take on Mars, DayZ) 16/4/14 - wiadomość - 2014-04-16
Dodatek DLC Headhunter 5: Son of Crawmerax do gry Borderlands 2 jest już dostępny

Plants vs. Zombies: Garden Warfare

W usłudze Xbox Live zadebiutował darmowy dodatek DLC Zomboss Down Pack do gry Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Rozszerzenie wprowadza osiem nowych postaci, mapę Cactus Canyon Gardens & Graveyards oraz zwiększa maksymalny poziom doświadczenia do trzydziestego. DLC jest dostępne na Xboksie One oraz Xboksie 360.

Take on Mars

Studio Bohemia Interactive wypuściło aktualizację Expedition One do gry Take on Mars. Pozwala ona na wzięcie udziału w załogowej misji na Marsie, polegającej na rozbiciu obozu na tej planecie. Twórcy planują wypuścić w maju kolejną dużą łatkę. W tej chwili Take on Mars można nabyć za 13,99 euro (ok. 59 zł) w serwisie Steam w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”.

Moebius: Empire Rising

Wczoraj miała miejsce premiera pecetowej przygodówki Moebius: Empire Rising. Została ona stworzona przy udziale Jane Jensen, współtwórczyni takich pozycji jak Gray Matter, Gabriel Knight czy King’s Quest VI: Heir Today. Najnowsza produkcja studia Pinkerton Road jest dostępna w serwisie Steam za 27,99 euro (ok. 117 zł).

Chaos Reborn

Julian Gollop zgromadził wymagane 180 tysięcy dolarów za pośrednictwem serwisu Kickstarter na produkcję gry Chaos Reborn. W chwili pisania tej wiadomości mowa o kwocie przekraczającej 186 tysięcy dolarów na 18 godzin przed zakończeniem akcji. Chaos Reborn to turowa strategia bitewna utrzymana w realiach fantasy, która ma ukazać się w maju 2015 roku na PC. Pracujący nad nią Julian Gollop to prawdziwy weteran branży, biorący niegdyś udział w opracowywaniu takich klasyków jak UFO: Enemy Unknown, Laser Squad czy serii Rebelstar.

DayZ

Dean „Rocket” Hall ogłosił na Twitterze, że na serwerach eksperymentalnych gry DayZ można testować nowości wprowadzone w aktualizacji oznaczonej numerem 0.44.123800. Mowa m.in. o możliwości przyspieszania czasu (nawet do 64 razy) na danym serwerze, usprawnionym sterowaniu myszką, nowej fizyce i odświeżonym systemie wiadomości sieciowych.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. MechRunner
 2. 2014 FIFA World Cup Brazil
 3. War of the Vikings
 4. Spintires
 5. H1Z1
 6. Project Totem
 7. Darken Age: The Awakening of the Forgotten

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. War of the Vikings – zwiastun na premierę
 2. Spintires – trailer
 3. Defense Grid 2 – trailer
 4. Blood Bowl II – trailer
 5. Call of Duty: Ghosts – Snoop Dogg voice pack trailer
 6. Plants vs. Zombies: Garden Warfare – Zomboss Down DLC trailer
 7. Wargame: Red Dragon – zwiastun na premierę