Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2014, 14:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Battlefield 4, Silicon Knights, Permutation Racer) 13/1/14

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji pecetowej wersji Battlefielda 4, darmowym prototypie gry Permutation Racer, a także o kolejnym etapie sporu sądowego pomiędzy studiem Silicon Knights a firmą Epic Games. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Surgeon Simulator 2013

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Surgeon Simulator 2013. Dzieło zespołu Bossa Studios możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 3,39 euro (ok. 14 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Battlefield 4

Studio EA DICE udostępniło nową aktualizację do pecetowej wersji Battlefielda 4. Patch przede wszystkim zwiększa stabilność gry oraz naprawia wykryte błędy (m.in. zapętlanie się dźwięku na ustawieniach wysokich i ultra, brak aktualizacji rangi graczy na tablicy wyników czy problem z kartą zabójcy). Pełna lista zmian znajduje się na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Studio EA DICE cały czas poprawia stabilność gry Battlefield 4 na PC - Wieści ze świata (Battlefield 4, Permutation Racer, Silicon Knights) 13/1/14 - wiadomość - 2014-01-13
Studio EA DICE cały czas poprawia stabilność gry Battlefield 4 na PC

Silicon Knights / Epic Games

Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych odrzucił wniosek studia Silicon Knights o oddalenie poprzedniego wyroku, w wyniku którego deweloper miał zapłacić przeszło 9 milionów dolarów firmie Epic Games za nielegalne zmodyfikowanie i wykorzystanie silnika Unreal Engine 3. Dodatkowo zespół Silicon Knights musiał na własny koszt wycofać ze sprzedaży i fizycznie zniszczyć dwie gry stworzone przy użyciu tej technologii. Mowa o Too Human i X-Men: Destiny. Rok temu z usługi Xbox Live wycofano też wszelką zawartość powiązaną z Too Human. Najnowszy wyrok sądowy oznacza prawdopodobnie ostateczne zakończenie sporu pomiędzy obiema stronami, o którym szczegółowo poczytacie w poprzednich wiadomościach.

Permutation Racer

Studio Big Robot udostępniło za darmo prototypową grę wyścigową Permutation Racer stworzoną przez jednego z pracowników zespołu pod koniec ubiegłego roku. W Permutation Racer chodzi o ściganie się z czasem na losowo generowanych trasach oraz jak najszybsze przelatywanie przez punkty kontrolne z jednoczesnym zbieraniem gwiazdek i omijaniem przeszkód. Link do pobrania Permutation Racer jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej. Studio Big Robot jest znane za sprawą produkcji Sir, You Are Being Hunted, która jest sprzedawana na Steamie w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Wargame: Red Dragon
 2. NASCAR 14
 3. Super Smash Bros.
 4. Bible Chronicles: Call of Abraham
 5. Six-Guns
 6. Crying is not Enough
 7. Deadbreed

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. EverQuest Next Landmark – zaawansowane narzędzia budowania (PL)
 2. Olliolli – trailer
 3. Rambo – Machine of War – trailer
 4. Deadbreed - trailer