Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Bible Chronicles: Call of Abraham (PC)

Bible Chronicles: Call of Abraham PC

Bible Chronicles: Call of Abraham to niezależna gra cRPG, która podejmuje tematykę znaną z Biblii, przenosząc gracza do starożytnego Bliskiego Wschodu.

RPG | TPP | książki | starożytność | crowdfunding | indie | religijne | RPG akcji

PC Windows
Okładka Bible Chronicles: Call of Abraham (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Bible Chronicles: Call of Abraham to reprezentant gatunku cRPG, który podejmuje rzadko poruszaną przez gry tematykę biblijną. Jest to debiutancki projekt niezależnego zespołu Phoenix Interactive Studios z Kalifornii.

W omawianym tytule wcielamy się w elamickiego wyrzutka, który dołącza do karawany Abrahama mniej więcej w momencie, w którym ten opuszcza miasto Charan. Gra pozwala nam wziąć udział w wielu wydarzeniach opisanych w Biblii, zwiedzając jednoczesnie pokaźny kawałek starożytnego Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza prastare miasta, leżące na obszarze rozciągającym się od Egiptu po Fenicję. Mamy okazję zobaczyć między innymi próbę, jakiej poddany został Abraham (w której miał on poświęcić swojego syna Izaaka w ofierze Bogu), zmianę żony Lota w słup soli, a także bitwę w Dolinie Siddim, stoczoną między królem Elamu i jego sprzymierzeńcami a zbuntowanymi władcami Sodomy, Gomory, Admy i Soaru.

Twórcy potraktowali Biblię jak świętość i dołożyli wszelkich starań, by produkcja w najmniejszym stopniu nie odbiegała od jej przekazu. W tym celu powołali nawet zespół doradczy, złożony z lokalnych duchownych i teologów, by trzymał pieczę nad wiernością gry w stosunku do Pisma Świętego. Deweloper chciał bowiem, aby ich dzieło miało walory edukacyjne i wypełniało duchowe posłannictwo, jakim jest zwrócenie uwagi i zainteresowań młodych graczy w stronę Biblii i wiary chrześcijańskiej.

Z tego samego powodu Phoenix Interactive Studios dołożyło starań, by Call of Abraham wybiło się spośród innych gier, oferując wszystko, czego potrzeba, by przyciągnąć uwagę użytkowników komputerów. Zapewniono więc długą i pełną wątków pobocznych linię fabularną z wyborami do podejmowania, system rozwoju postaci, możliwość zdobywania coraz lepszego ekwipunku, a także dużo akcji. Jednak dla twórców istotne było, żeby żaden element (a zwłaszcza ostatni z wymienionych) nie stał w sprzeczności z przekazem Biblii. Dlatego w każdym starciu gracz walczy w „słusznej sprawie”, a w sytuacji, kiedy możliwe jest wyjście z trudnej sytuacji bez uciekania się do przemocy, mechanika nagradza skorzystanie z takiego rozwiązania.

Niestety, w parze z zaawansowanymi mechanizmami w rozgrywce nie idzie oprawa wizualna. Trójwymiarowa grafika w Call of Abraham jest wyraźnie niedzisiejsza i raczej nikogo nie zachwyci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bible Chronicles: Call of Abraham

12+

Rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na Bible Chronicles: Call of Abraham – grę cRPG o tematyce biblijnej
Rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na Bible Chronicles: Call of Abraham – grę cRPG o tematyce biblijnej

wiadomość10 stycznia 2014

Na Kickstarterze wystartowała zbiórka pieniędzy na Bible Chronicles: Call of Abraham. Mamy tu do czynienia z grą cRPG, która pozwoli nam wziąć udział w wydarzeniach z życia biblijnego Abrahama. Twórcy ze studia Phoenix Interactive stawiają sobie za cel „rozbudzenie głodu na Słowo Boże” wśród młodych graczy.