Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Religijne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce religijne.

PC
PC Windows8
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

religijne
Amazing Cultivation Simulator
Amazing Cultivation Simulator

Symulacje 25 listopada 2020

Mieszająca elementy survivalu, RPG i strategii gra symulacyjna o tworzeniu własnej sekty. Amazing Cultivation Simulator zdobyło ogromną popularność w Chinach, a jego twórcy inspirowali się takimi produkcjami jak Dwarf Fortress czy Rimworld.

PC

Priest Simulator
Priest Simulator

Symulacje 2021

Priest Simulator to humorystyczna gra symulacyjna, w której gracz wciela się w duchownego. Typowy dzień członka kleru to m.in. wygłaszanie kazań, odprawianie egzorcyzmów, udzielanie sakramentów za opłatą i szeroko rozumiana walka ze złem.

PC

Godhood
Godhood

Strategiczne 11 sierpnia 2020

Strategia czasu rzeczywistego (RTS) od twórców gry Reus, w której wcielamy się w boga zakładającego własny kult. Poprzez sugestie i odpowiednio ułożone zasady gracz może naginać zachowania wyznawców do własnej woli. Jednocześnie za pomocą sakramentów oraz nadprzyrodzonych mocy rywalizuje z innymi bożkami o religijną dominację w regionie.

PC

Save Jesus
Save Jesus

Logiczne 4 sierpnia 2016

Przygotowana przez niewielkie studio Almighty Games prosta, dwuwymiarowa gra logiczna, która choć wykorzystuje postać Jezusa, opowiada zupełnie fantastyczną historię. Oto bowiem oszust z przyszłości podszywa się pod Cezara, zamierzając wykorzystać jego podwładnych z Imperium Rzymskiego do zabicia tytułowej postaci oraz jego przyjaciół. Naszym zadaniem jest zaś niedopuszczenie do zbrodni.

PC

Fight of Gods
Fight of Gods

Bijatyki 18 stycznia 2019

Bijatyka 2,5D, w której walczymy postaciami znanymi z różnych religii i wierzeń. Są to m.in. Jezus Chrystus, Zeus, Odyn czy Budda. W ogólnych założeniach Fight of Gods przypomina inne gry z gatunku, np. Street Fighter od firmy Capcom. Choć wojownicy są trójwymiarowi, to rozgrywka odbywa się tylko w dwóch wymiarach.

PCPS4Switch

Gray Dawn
Gray Dawn

Przygodowe 7 czerwca 2018

Gra przygodowa, utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, w której wcielamy się w kapłana oskarżonego o zamordowanie ministranta w trakcie egzorcyzmu. W Gray Dawn akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a głównym elementem rozgrywki jest rozwiązywanie zagadek środowiskowych; atmosferę grozy budują ponure wizje targające bohaterem.

PC

Bible Chronicles: Call of Abraham
Bible Chronicles: Call of Abraham

RPG prace wstrzymane

Bible Chronicles: Call of Abraham to niezależna gra cRPG, która podejmuje tematykę znaną z Biblii, przenosząc gracza do starożytnego Bliskiego Wschodu. Wcielamy się w członka karawany należącej do Abrahama i podróżujemy razem z nim, biorąc udział w „przygodach”, które zostały opisane w Starym Testamencie. Tytuł cechuje wierność biblijnemu przekazowi oraz spora ilość akcji.

PC

The Church in the Darkness
The Church in the Darkness

Akcji 2 sierpnia 2019

Sandboksowa przygodówka akcji będąca debiutancką produkcją niezależnego studia Paranoid Productions. Akcja The Church in the Darkness przenosi nas w późne lata 70. ubiegłego wieku, zaś fabuła obraca się wokół wyznawców radykalnego kultu, którzy uciekają do Ameryki Południowej i próbują w środku dżungli stworzyć prawdziwą utopię.

PCPS4XONESwitch

Hoshigami: Ruining Blue Earth
Hoshigami: Ruining Blue Earth

RPG 7 lutego 2002

Taktyczny japoński RPG, w którym gracze prowadzą posiadaną drużynę do kolejnych zwycięstw w rozgrywanych w turach potyczkach. Pomiędzy bitwami rozwijają dostępnych herosów i poznają kolejne fragmenty historii.

PS1