Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Amazing Cultivation Simulator (PC)
OkładkaAmazing Cultivation Simulator (PC)

Amazing Cultivation Simulator PC

Mieszająca elementy survivalu, RPG i strategii gra symulacyjna o tworzeniu własnej sekty. Amazing Cultivation Simulator zdobyło ogromną popularność w Chinach, a jego twórcy inspirowali się takimi produkcjami jak Dwarf Fortress czy Rimworld.

Symulacje | fantasy | sandbox | mitologia | elementy RPG | 2D | survival | elementy strategiczne | indie | religijne

Amazing Cultivation Simulator Premiera PC

wczesny dostęp

11stycznia2019

25listopada2020

Steam

25listopada2020

producent: GSQ Games wydawca: GameraGame

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Amazing Cultivation Simulator

Minecraft

Factorio

Honey, I Joined a Cult

Łącząca w sobie elementy kilku gatunków gra symulacyjna, w której naszym celem jest stworzenie oraz rozwijanie własnego kultu. Amazing Cultivation Simulator utrzymano w stylistyce roguelike, zbliżonej do Dwarf Fortress czy RimWorld. Produkcja pierwotnie ukazała się tylko w Chinach (gdzie osiągnęła duży sukces), dopiero z czasem debiutując również na innych rynkach. Za jej powstanie odpowiada trzech deweloperów, tworzących zespół GSQ Games.

Mechanika

Zabawę zaczynamy na proceduralnie generowanej mapie, pełnej mniej lub bardziej nadających się do zamieszkania terenów. Nadaje to każdej rozgrywce unikalny charakter i sprawia, że raz opracowana taktyka niekoniecznie sprawdzi się podczas drugiego podejścia do gry. Charakter osady możemy wybrać zależnie od upodobań – nic nie stoi na przeszkodzie, by rozwijać ją w jaskini, lesie czy nad brzegiem jeziora. Na dostępnym obszarze wybieramy miejsce i zakładamy swój kult. By zapewnić jego rozwój, musimy konstruować budynki o różnorodnych zastosowaniach – mogą to być place treningowe, kantyny, sypialnie, miejsca do modlitw itp. Tworzymy je, wykorzystując takie zasoby jak drewno czy kamień, zdobywane przez naszych robotników wysyłanych na specjalne wyprawy.

Ideą przyświecającą nam podczas zabawy jest stworzenie „nieśmiertelnego kultu”, do którego ludzie będą dołączać nawet za wiele lat. Sami decydujemy, w jaki sposób będziemy pogłębiać wiarę wyznawców: do dyspozycji otrzymaliśmy możliwość stworzenia własnej sztuki walki, zdobywanie zaginionych artefaktów, wytwarzanie specjalnych mikstur oraz konstrukcję potężnych obiektów magicznych. By osiągnąć cel, możemy wedle uznania wprowadzić któreś z 10 dostępnych praw determinujących zachowanie wyznawców. Pomiędzy członkami naszego kultu dochodzi do różnych interakcji, zależnie od relacji, w jakich się znajdują – rodzinnych, przyjacielskich, romantycznych itp. Z każdej z nich może wyniknąć jakiś problem, jaki będziemy musieli rozwiązać.

Mimo że wraz z naszą sektą przebywamy w odosobnionej lokacji, to nie jesteśmy w niej całkiem bezpieczni. Nasz ośrodek może zostać zaatakowany przez inne ugrupowania, przed którymi musimy się bronić. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i polega głównie na prowadzeniu wymiany ataków dystansowych, tym skuteczniejszych, im lepiej wyćwiczyliśmy naszych ludzi. Gra nie stroni od elementów fantastycznych, więc sporo konfliktów przyjdzie nam toczyć z potężnymi kreaturami. Sami również możemy operować pod postacią fantastycznych zwierząt, posiadających specjalne umiejętności i będących skuteczniejszymi w boju od zwykłych ludzi.

Kwestie techniczne

Amazing Cultivation Simulator posiada przyjemną dla oka rysunkową oprawę graficzną, stawiającą na różnorodność kolorów i imitującą w niektórych elementach pixel art. Paleta kolorów płynnie zmienia się podczas rozgrywki, zależnie od pory roku, jaka obecnie panuje w grze.

Mody

Twórcy gry zadbali o jej rozbudowane wsparcie popremierowe. Umożliwili graczom tworzenie własnych modów, wprowadzili nowe tryby rozgrywki (np. Hardcore, dodający do zabawy permadeath) i zaplanowali crossovery ACS z innymi popularnymi produkcjami.

Tryb gry: single player  

Amazing Cultivation Simulator cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Amazing Cultivation Simulator: 16+

Amazing Cultivation Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB ATI FireGL T2-128 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7 64-bit