Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Fight of Gods (PC)

Fight of Gods PC

Bijatyka 2,5D stworzona przez niezależne studio Digital Crafter. Fight of Gods przypomina inne tego typu produkcje, np. Street Fighter IV od firmy Capcom, więc choć wojownicy są trójwymiarowi, to rozgrywka odbywa się tylko w dwóch wymiarach.

Bijatyki | humorystyczne | multiplayer | na 2 osoby | indie | 2.5D | religijne | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka Fight of Gods (PC)

producent: Digital Crafter

wydawca: pQube

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4września2017

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Fight of Gods to bijatyka 2,5D od niewielkiego studia Digital Crafter. Firma trudni się przede wszystkim produkcją gier na urządzenia mobilne (iOS i Android), a rzeczony projekt jest pierwszym stworzonym od początku z myślą o PC-tach.

Mechanika

Główną cechą wyróżniającą Fight of Gods od innych mordobić jest tematyka. W produkcji walczymy bowiem jako istoty czczone przez wyznawców różnych religii. Wśród postaci znajduje się m.in. Jezus Chrystus (chrześcijaństwo), Budda (buddyzm), Zeus (mitologia grecka) czy Odyn (wierzenia nordyckie). Deweloperzy wykorzystali nie tylko samych bogów, ale także słynne lokacje – walki odbywają się m.in. na Olimpie czy w Edenie.

Sama rozgrywka przypomina np. grę Street Fighter IV. Jest to bijatyka 2,5D, co oznacza, że postacie zostały wykonane w trójwymiarze, ale walki toczą się w dwóch wymiarach. Postacie mogą więc poruszać się w prawo i lewo, kucać oraz skakać. Ciosy wykonujemy czterema przyciskami, odpowiadającymi za uderzenia pięściami i nogami. Ataki można oczywiście łączyć w bardziej niebezpieczne combosy, a do tego każdy z herosów dysponuje własnym wachlarzem umiejętności, rzutów i ruchów specjalnych. System jest całkiem rozbudowany, więc przed wyzwaniem na pojedynek innego gracza warto potrenować w specjalnym trybie.

Tryby gry

Oprócz Training Mode Fight of Gods na PC pozwala też na zabawę w kampanii, w której toczymy pojedynki wybraną postacią z kolejnymi bogami. Można także bawić się w lokalnym multiplayerze.

Pozostałe informacje

Po premierze Fight of Gods we Wczesnym Dostępie na Steamie platforma filmy Valve została zablokowana w Malezji. Rząd uznał bowiem, że gra stanowi zagrożenie dla świętości religii oraz harmonii międzyrasowej. Ostatecznie tytuł został wycofany ze sprzedaży w tym kraju.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 4.6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 28,99 PLN

Wymagania wiekowe Fight of Gods

12+

Wymagania sprzętowe Fight of Gods

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790 3.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core i5-4460 3.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7

Święty Mikołaj walczy z Jezusem w Fight of Gods
Święty Mikołaj walczy z Jezusem w Fight of Gods

wiadomość7 grudnia 2017

Kilka miesięcy temu bijatyka Fight of Gods wywołała trochę kontrowersji i została nawet zablokowana w Malezji. Deweloperzy jednak się tym nie przejmują i właśnie dodali do gry kolejnego wojownika - Świętego Mikołaja, który na nowym zwiastunie walczy z Jezusem.

Fight of Gods - bijatyka z Jezusem i Buddą doprowadziła do zablokowania Steam w Malezji
Fight of Gods - bijatyka z Jezusem i Buddą doprowadziła do zablokowania Steam w Malezji

wiadomość9 września 2017

Fight of Gods, czyli bijatyka z takimi postaciami jak Jezus czy Budda, tak mocno zdenerwowała władze Malezji, że zablokowały one dostęp w kraju do całej usługi Steam do czasu usunięcia gry z dystrybucji.