Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka The Church in the Darkness (PC)

The Church in the Darkness

Sandboksowa przygodówka akcji będąca debiutancką produkcją niezależnego studia Paranoid Productions. Akcja The Church in the Darkness przenosi nas w późne lata 70.

Akcji | skradanki | widok izometryczny | indie | religijne | przygodowe gry akcji | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka The Church in the Darkness (PC)

data premiery gry:

2sie2019

PC PS4 XONE Switch

The Church in the Darkness to przygodowa gra akcji o wysokim poziomie losowości, w której musimy zmierzyć się z fanatycznym kultem. Jest to debiutancka produkcja studia Paranoid Productions.

Fabuła

Gra przenosi nas w późne lata 70. ubiegłego wieku. Fabuła koncentruje się na Isaacu i Rebecce Walker, stojących na czele radykalnego kultu, który po kilku starciach z organami ścigania Stanów Zjednoczonych ucieka do Ameryki Południowej, by tam w środku dżungli spróbować stworzyć prawdziwą utopię.

My wcielamy się w byłego policjanta imieniem Vic, którego bratanek dał się uwieść kazaniom Walkerów i wyruszył z nimi do Ameryki Południowej. W momencie rozpoczęcia akcji od dawna nie ma żadnego kontaktu z chłopakiem, więc bohater postanawia udać się na miejsce i samodzielnie sprawdzić, czy nie dzieje mu się krzywda.

Mechanika

Cechami charakterystycznymi The Church in the Darkness są losowość i wolność. To pierwsze zrealizowane zostało za pomocą proceduralnego systemu kreacji. Co ciekawe, generuje on nie tylko kształt lokacji i lokalizację postaci. Również sama religia głoszona przez Walkerów ustalana jest losowo i przydzielone w ten sposób kultowi zasady wiary w istotny sposób wpływają na rozgrywkę. W ten sam sposób kształtowane są osobowości wszystkich postaci, więc każde podejście oferuje mocno odmienną fabułę.

Jednocześnie gracz otrzymuje pełną swobodę wyboru metod realizacji zadania. Możliwe jest m.in. zdobycie ośrodka siłą, zastosowanie podejścia skradankowego lub też próba zinfiltrowania kultu i zniszczenia go od środka. Ponadto produkcja co chwile stawia gracza przed trudnymi decyzjami, a potem zmusza go do życia z wynikającymi z nich konsekwencjami.

Kwestie techniczne

W The Church in the Darkness akcja ukazana jest kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a grafika wykonana zostało w lekko kreskówkowym 3D. Warto wspomnieć, że głosu małżeństwu Walkerów użyczyli Ellen McLain (znana z roli GLaDOS w serii Portal) oraz John Patrick Lowrie, który w Team Fortress 2 wcielił się w Snajpera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do The Church in the Darkness

Klasyfikacja PEGI The Church in the Darkness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Church in the Darkness

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

The Church in the Darkness - przygodowa gra akcji przeniesie nas w lata 70. i zmusi do starcia z groźnym kultem
The Church in the Darkness - przygodowa gra akcji przeniesie nas w lata 70. i zmusi do starcia z groźnym kultem

wiadomość27 lutego 2016

Zespół Paranoid Productions pracuje nad The Church in the Darkness. Będzie to przygodowa gra akcji osadzona w latach 70., w której zmierzymy się z radykalnym kultem. Produkcja zaoferuje proceduralny system tworzenia kampanii, odpowiedzialny nie tylko za lokacje, ale również za osobowości postaci oraz podstawowe zasady ich wiary.

PC
PS4
XONE
Switch