Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPS33DSPCWiiUPS4XONE
Okładka Cult County (PSV)

Cult County

Cult County stanowi przygodową grę akcji typu survival horror, w której wydarzenia ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Opowieść toczy się w pustynnym miasteczku w Teksasie, gdzie bohater trafia w poszukiwaniu siostry.

Przygodowe | FPP | survival horror | FPS | horror | indie | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Cult County (PSV)

producent: Renegade Kid

data premiery gry:

anulowana

PC PS3 3DS PSV WiiU PS4 XONE
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cult County to niezależna pierwszoosobowa gra typu action-adventure w konwencji survival horroru. Mamy tu do czynienia z dziełem doświadczonego studia Renegade Kid. Omawiany tytuł jest swoistym duchowym spadkobiercą serii Dementium – jednej z najbardziej uznanych produkcji wspomnianego dewelopera – a zarazem sposobem na spełnienie marzeń twórców i fanów o trzeciej odsłonie owego cyklu, która z różnych przyczyn nie mogła powstać. Cult County zostało podzielone na cztery sezony, składające się z kilku epizodów każdy.

W grze wcielamy się w mężczyznę nazwiskiem Gavin Mellick. Właśnie dowiedział się, że jego matka zapadła na śmiertelną chorobę, i chce podzielić się tą smutną wieścią ze swoją siostrą, Alissą. Ponieważ nie może się do niej dodzwonić, wsiada w samochód i rusza w podróż do teksańskiego miasteczka Cullville, by przekazać wiadomość osobiście. Gavin nie zastaje kobiety i nie może zdobyć informacji, dokąd się udała, lecz jej poszukiwania wkrótce przestają być jego największym zmartwieniem. Miasteczko spowija bowiem atmosfera strachu, nieufności i mrocznej tajemnicy, mająca swe źródło – jak twierdzą co bardziej skorzy do rozmowy mieszkańcy Cullville – w grupie kultystów, która niedawno tu trafiła. Bohater coraz częściej dostrzega złowrogie postacie przemykające na skraju jego pola widzenia, aż w końcu staje się dla niego jasne, że niebawem przyjdzie mu walczyć o przeżycie.

Fabuła, przypominająca nieco twórczość Lovecrafta (z opowiadaniem Widmo nad Innsmouth na czele), stanowi mocny punkt gry – twórcy poświęcili jej dużo uwagi, rozpisując historię na cztery sezony jeszcze na długo przed wydaniem pierwszego epizodu. Cult County oferuje częściowo otwarte lokacje, obejmujące wspomniane miasteczko Cullville. Jest to pozornie opustoszała pustynna miejscowość, przez większość czasu skryta w chmurach burzy piaskowej i – gdyby nie samochody i inne przejawy technologii – mogłaby jawić się nietknięta zębem czasu od XIX wieku. Istotnym elementem rozgrywki jest walka (zarówno z mniej lub bardziej zwykłymi przeciwnikami, jak i bossami), lecz z uwagi na bardzo ograniczony dostęp do amunicji, przyjdzie nam ważyć każdy wystrzelony pocisk, a nierzadko uciekać się do korzystania z broni białej. Nasze szanse w konfrontacjach zwiększa dokładna eksploracja przemierzanych lokacji, owocująca znajdowaniem różnego rodzaju przedmiotów, które poprawiają potencjał bojowy Gavina. Warto też wspomnieć, że na swojej drodze trafiamy na niejednego przyjaźnie (lub przynajmniej neutralnie) nastawionego bohatera niezależnego, mogącego zaoferować nam pomoc w zmaganiach.

Cult County stworzono na silniku Unity. Z racji swojego niezależnego charakteru gra nie oferuje nadmiernej ilości fajerwerków graficznych, lecz dzięki zastosowaniu właściwych technik (jak na przykład cel-shading) potrafi budować klimat odpowiedni dla gatunku survival horror.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cult County

18+

PC
PS3
3DS
PSV
WiiU
PS4
XONE