Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Gray Dawn (PC)

Gray Dawn PC

Gra przygodowa, utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, w której wcielamy się w kapłana oskarżonego o zamordowanie ministranta w trakcie egzorcyzmu.

Przygodowe | FPP | thriller | horror | indie | religijne

PC Windows
Okładka Gray Dawn (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7czerwca2018

7czerwca2018

Steam

Gray Dawn to gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru z motywami religijnymi, za której opracowaniem stoi niezależny zespół Interactive Stone. Produkcja została wydana na platformę PC.

Fabuła

Akcja Gray Dawn toczy się w roku 1920 w odizolowanej od reszty świata angielskiej wiosce. Gracze wcielają się w ojca Abrahama, kapłana, który przeprowadzał egzorcyzmy na ciężko chorym, być może opętanym ministrancie. W pewnym momencie chłopiec wyskoczył przez okno i choć nie odnaleziono jego ciała, ksiądz został oskarżony o morderstwo. Chcąc uniknąć gilotyny, bohater musi jak najszybciej odnaleźć swojego podopiecznego; sytuację komplikuje fakt, że w jego otoczeniu zaczynają mieć miejsce niewytłumaczalne zjawiska.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Gray Dawn akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy przemierzamy rozmaite lokacje – od posępnych, klaustrofobicznych korytarzy, przez wnętrza świątyń, skończywszy na malowniczych plenerach inspirowanych krajobrazami Europy Wschodniej. Nadrzędnym elementem rozgrywki jest rozwiązywanie zagadek środowiskowych i poszukiwanie informacji; po za tym kapłan jest często targany niepokojącymi wizjami rodem z sennych koszmarów, budującymi atmosferę strachu i zaszczucia.

Kwestie techniczne

Gray Dawn posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości; uwagę zwracają zarówno szczegółowo zaprojektowane wnętrza, jak i bogate w roślinność plenery. Przyprawiający o dreszcze klimat jest potęgowany przez soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Gray Dawn

Wymagania wiekowe Gray Dawn

18+

Wymagania sprzętowe Gray Dawn

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7 64-bit