Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Crying is not Enough (PC)

Crying is not Enough

Przygodowa gra akcji TPP w konwencji survival horroru, stanowiąca część trójsezonowej historii o nazwie „Project Chromopolis”.

Akcji | TPP | survival horror | horror | indie | przygodowe gry akcji

Crying is not Enough to na platformę PC, PS4 i XONE rozgrywająca się w dwóch równoległych światach trzecioosobowa gra akcji w konwencji survival horroru. Za jej powstaniem stoi niezależny zespół programistów z greckiego studia Storyline Team.

Fabuła

Crying is not Enough oferuje graczom mroczną historię z pogranicza horroru i science fiction. Bohaterem gry jest 35-letni Jacob Helten, który w prologu całej historii ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu i wraz ze swą ukochaną Claire trafia do szpitala. Po odzyskaniu przytomności nasz protagonista dowiaduje się, że Claire zapadła w głęboką śpiączkę. Miłość i poczucie winy sprawiają, że jedynym celem Jacoba staje się odzyskanie ukochanej. Blisko rok później mężczyznę odwiedza tajemnicza Eleonore i obiecuje wybudzenie kobiety w zamian za wykonanie pewnej misji. Okazuje się jednak, że wymaga to odwiedzenia mitycznego, równoległego wymiaru, w którym roi się od niebezpiecznych potworów.

Mechanika

Balansując na granicy dwóch światów, protagonista musi rozwiązać szereg zagadek i stawić czoła wielu przeciwnikom. W walce Jacob posługuje się się zarówno własnymi pięściami, jak i bronią palną, którą możemy modyfikować dzięki systemowi craftingu. W miarę postępów bohater zyskuje doświadczenie, a na każdym kolejnym poziomie odblokowuje nową przydatną umiejętność.

Warto również nadmienić, że nad rozwojem wydarzeń w grze czuwa system karmy, kierujący fabułą w zależności od dokonywanych przez gracza wyborów. Prowadzą one również do jednego z kilku możliwych zakończeń.

Technikalia

Stworzona na silniku Unity oprawa graficzna w wersji na platformę PC, PS4 i XONE prezentuje się dobrze. W rozgrywce pomaga rozbudowany interfejs z kompasem, minimapą i wskaźnikiem celu. Twórcy postarali się również o to, by wszystkie kwestie dialogowe były wypowiadane przez aktorów. W rolę głównego bohatera wcielił się Dean Wendt, znany z popularnego amerykańskiego serialu dla dzieci pt. Barney i przyjaciele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Crying is not Enough

18+

Wymagania sprzętowe Crying is not Enough

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / 3 GB Radeon HD 7970 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

PC
PS4
XONE