Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2001, 18:24

autor: Tomasz "Sznur" Pyzioł

Ubi Soft wydał Myst III: Exile

Po blisko miesięcznym oczekiwaniu, Ubi Soft nareszcie do sklepów wypuścił Myst III: Exile, który od jutra będzie dostępny na rynku północnoamerykańskim. Oprócz wersji podstawowej dostępne będzie również wydanie kolekcjonerskie.

Po blisko miesięcznym oczekiwaniu, Ubi Soft nareszcie do sklepów wypuścił Myst III: Exile, który od jutra będzie dostępny na rynku północnoamerykańskim. Oprócz wersji podstawowej dostępne będzie również wydanie kolekcjonerskie zawierające dodatkowo oficjalny poradnik, audio CD z muzyką z gry, CD-ROM z wywiadami z twórcami gry oraz figurkę z cyny. Niestety do tej pory nie wiadomo kto i kiedy wyda Myst III: Exile w Polsce.

Trzecia część popularnej gry przygodowej zanotowała znaczny postęp w porównaniu z doskonałymi przecież poprzedniczkami. Trójwymiarowy engine graficzny renderujący widok w 360 stopniach ze wszystkimi detalami, poczynając od najmniejszego źdźbła trawy czy kropli deszczu. Gra rozpoczyna się dziesięć lat po wydarzeniach w Riven, które mieliśmy okazję poznać w części drugiej Mysta. Małżeństwo Atrus i Catherine ponowili kontakt z cywilizacją D’ni. Atrus postanowił pomóc D’ni odbudować ich cywilizację, która legła w gruzach z powodu przesądów i chciwości. Niestety jego plany zostają pokrzyżowane przez zmorę z przeszłości, która zagraża wszystkiemu co Atrus kocha.