Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2009, 13:01

The Conduit w Europie pod koniec czerwca

Europejski oddział firmy SEGA poinformował za sprawą oficjalnego serwisu internetowego gry The Conduit, że dzieło studia High Voltage Software trafi do sprzedaży w krajach Starego Kontynentu 26 czerwca. Dojdzie do tego w zaledwie trzy dni po ujawnionej niedawno, amerykańskiej dacie premiery.

Europejski oddział firmy SEGA poinformował za sprawą oficjalnego serwisu internetowego gry The Conduit, że dzieło studia High Voltage Software trafi do sprzedaży w krajach Starego Kontynentu 26 czerwca. Dojdzie do tego w zaledwie trzy dni po ujawnionej niedawno, amerykańskiej dacie premiery.

The Conduit w Europie pod koniec czerwca  - ilustracja #1

The Conduit – screen z trybu wieloosobowego.

Produkcja, której światowy debiut miał pierwotnie nastąpić w pierwszym kwartale bieżącego roku, była kilkukrotnie opóźniana. W efekcie dzieło mające pokazać prawdziwą moc drzemiącą w konsoli Nintendo Wii zostanie wydane niewiele później, niż pierwotnie zakładano. Przypominamy, że oficjalna zapowiedź gry miała miejsce w czerwcu ubiegłego roku.

Strzelaninę FPP The Conduit od samego początku traktowano jako wyjątkowe zjawisko. W dużej mierze była to zasługa samych twórców, którzy podkreślali przede wszystkim wysokiej jakości oprawę graficzną tytułu, zwracając tym samym uwagę mediów. Niektórzy z nich twierdzili nawet publicznie, że The Conduit to pierwsza produkcja na Wii mogąca rywalizować pod tym względem z grami wydawanymi na Xboksa 360. Była to oczywiście jawna przesada, niemniej jednak musimy zauważyć, że grafika The Conduit prezentuje poziom nieosiągalny dla naprawdę wielu pozycji powstających na platformę koncernu Nintendo. Duża w tym zasługa silnika graficznego Quantum 3 zaprojektowanego przez High Voltage Software i wykorzystanego właśnie w produkcji The Conduit. Jakość oprawy możecie podziwiać m.in. za sprawą kilku zwiastunów.

The Conduit nie będzie niestety korzystać z dobrodziejstw przystawki Wii MotionPlus, zwiększającej dokładność Wiimote’a. Wykorzysta natomiast słuchawkę z mikrofonem, tzw. Wii Speak. Przyda się ona w trakcie sieciowych zmagań, w których będzie mogło uczestniczyć nawet szesnastu graczy. Tryb multiplayer ma być efektowny, dynamiczny i bardzo dobrze zbalansowany. Trzymamy twórców za słowo. Gra będzie również oferować własny system Osiągnięć, różnego rodzaju statystyki, a także dodatkowe elementy, które odblokujemy, wykonując zlecane zadania.

The Conduit to nie tylko grafika. Zabawę umili także ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Diego Stocco, twórcę muzyki do takich filmów, jak: Transformers, Resident Evil: Extinction, Crank czy Jumper oraz gry Soul Calibur IV. Natomiast w głównych bohaterów The Conduit wcielą się z kolei aktorzy Mark Sheppard, William Morgana Sheppard oraz Kevin Sorbo. Wydaje się więc, że wiele elementów The Conduit prezentować będzie niezwykle wysoki poziom. Czy będzie tak faktycznie, przekonamy się pod koniec czerwca.