Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2009, 10:35

autor: Hed

Szczegóły trzeciego dodatku DLC do Fallouta 3

Poznaliśmy informacje odnośnie fabuły i zawartości trzeciego rozszerzenia DLC do dzieła Bethesdy. Chociaż poprzednie dwa dodatki były dość kontrowersyjne – pierwszy okazał się kiepski, a drugi miał spore problemy na starcie – to znane studio idzie za ciosem. Czy Fallout 3 rzeczywiście wzbogaci się dzięki Broken Steel? Jest to bardzo możliwe, bo zapowiedzi są naprawdę interesujące.

Poznaliśmy informacje odnośnie fabuły i zawartości trzeciego rozszerzenia DLC do dzieła Bethesdy. Chociaż poprzednie dwa dodatki były dość kontrowersyjne – pierwszy okazał się kiepski, a drugi miał spore problemy na starcie – to znane studio idzie za ciosem. Czy Fallout 3 rzeczywiście wzbogaci się dzięki Broken Steel? Jest to bardzo możliwe, bo zapowiedzi są naprawdę interesujące.

Trzecie rozszerzenie będzie różniło się pod kilkoma względami od poprzednich. Przede wszystkim, żeby uzyskać do niego dostęp, gracz będzie musiał ukończyć podstawową wersję gry. W zamian za to zwiększy się natomiast maksymalny poziom doświadczenia (do 30), co umożliwi dalszy rozwój postaci. Pojawią się naturalnie nowe perki, np. nerwy ze stali, zwiększające szybkość regeneracji punktów akcji.

Szczegóły trzeciego dodatku DLC do Fallouta 3 - ilustracja #1

Fabuła dodatku obraca się oczywiście wokół organizacji militarnej Brotherhood of Steel, zmagającej się z brutalną Enklawą. Po hipotetycznym zwycięstwie, którego byliśmy świadkami pod koniec Fallouta 3, bractwo postanawia kuć żelazo póki gorące i wybić niedobitków wrogiej frakcji. Okazuje się jednak, że siła Enklawy wcale nie zmniejszyła się tak znacznie i wcześniejszy sukces był pozorny.

Twórcy zamierzają przedstawić taką opowieść ze względu na strukturę fabuły podstawowej wersji gry. Gracze decydowali przecież o losach przedstawionego świata, który stał w obliczu sporych zmian. Są one oczywiście powiązane ze wspomnianym bractwem, więc jego obecność w kolejnym rozszerzeniu była wręcz wymagana. Powstaje jednak pytanie o to, czy decyzje podjęte w Falloucie 3 wpłyną na dodatek?

Wydaje się, że w pewnym stopniu tak. Autorzy podobno zastanawiali się długo, jak rozwiązać tę sytuację – w końcu Fallouta 3 można zakończyć na kilka sposobów. Echa decyzji gracza będą słyszane w Broken Steel, między innymi w treści niektórych zadań. Oryginalna historia zostanie dodatkowo wzbogacona o nowe rozwiązania problemów, dzięki czemu całość będzie jednocześnie bardziej rozbudowana i spójna.

Szczegóły trzeciego dodatku DLC do Fallouta 3 - ilustracja #2

Na razie nie wiemy dokładnie, co to będzie oznaczało w praktyce. Poznaliśmy za to szczegóły dotyczące innych elementów dodatku. Wiemy więc, że w grze pojawią się zupełnie nowe lokacje wysyłające nas poza podstawowe pustkowia. Teren zdewastowanej stolicy zostanie natomiast urozmaicony nieznanymi wcześniej miejscami i obiektami. Na pewno wszędzie spotkamy groźniejszych wrogów i potężne bronie.

Nowi przeciwnicy mają stanowić wyzwanie dla zaawansowanych postaci. Wiele bestii powróci w odmienionych, trudniejszych wersjach. Pojawi się przykładowo super mutant overlord – gigantyczny brutal dysponujący także atakiem z odległości. Na szczęście wzbogacone zostanie także zaplecze gracza. Otrzymamy nowy potrójny laser (nazywany też laserową strzelbą) oraz prawdopodobnie miotacz ognia.

Jednocześnie twórcy obiecują, że tytuł nie będzie skupiał się tylko na bezmyślnym strzelaniu jak nieszczęsny Operation Anchorage. Walka zostanie wyważona, podobnie jak w podstawowej wersji gry. Zapowiada się więc dość ciekawa nowa zawartość, która być może poprawi wizerunek Bethesdy w zakresie tworzenia rozszerzeń DLC. Dzieło pojawi się zapewne jeszcze w tym lub przyszłym miesiącu.

Oczywiście nieustannie powraca sprawa rozszerzeń tego typu w przypadku polskiej wersji gry. Firma Bethesda produkuje dodatki DLC w zastraszającym tempie, jak gdyby na złość polskiemu dystrybutorowi. Cenega na razie niestety nie komentuje tej sprawy jednoznacznie, więc nie wiemy jeszcze, jak zostanie rozwiązane wydanie bonusowej zawartości dla posiadaczy zlokalizowanej wersji.