Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2018, 14:50

autor: AlexB

Świąteczna aktualizacja gry Frostpunk, Humble Sonic Bundle i inne wieści

Dziś piszemy o paczce Humble Bundle z grami o jeżu Sonicu, DLC The Pillar do Shadow of the Tomb Raider oraz świątecznych aktualizacjach Frostpunka i The Sims 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Humble Sonic Bundle

W grach o Sonicu możemy pokierować nie tylko tytułowym bohaterem… - Świąteczna aktualizacja gry Frostpunk, Humble Sonic Bundle i inne wieści - wiadomość - 2018-12-19
W grach o Sonicu możemy pokierować nie tylko tytułowym bohaterem…

W serwisie Humble Bundle pojawiła się nowa paczka z grami. Tym razem przez najbliższe dwa tygodnie będzie można kupić produkcje z popularnym jeżem o imieniu Sonic, stworzonym przez firmę Sega. Jak zwykle zostały one podzielone na trzy progi cenowe:

Co najmniej 1 dolar (około 3 złote)

 1. Sonic the Hedgehog 4 - Episode I
 2. Sonic Adventure DX
 3. Sonic CD
 4. Sonic & SEGA All-Stars Racing
 5. Sonic Adventure 2
 6. Sonic Adventure 2 - Battle DLC

Co najmniej 7,12 dolara (około 26 złotych)

 1. Sonic & All-Stars Racing Transformed Collection
 2. Sonic Lost World
 3. Sonic Generations Collection
 4. Sonic the Hedgehog 4 - Episode 2

Co najmniej 15 dolarów (około 56 złotych)

 1. Sonic Mania
 2. Sonic Forces

Ponadto płacąc co najmniej jednego dolara otrzymamy zniżkę 10% na pierwszy miesiąc subskrypcji abonamentu Humble Monthly. W jego ramach jeszcze przez 16 dni dostępne będą takie gry, jak Just Cause 3 XXL Edition czy Project CARS 2.

…ale również jego towarzyszami. - Świąteczna aktualizacja gry Frostpunk, Humble Sonic Bundle i inne wieści - wiadomość - 2018-12-19
…ale również jego towarzyszami.

Decydując się na zakup powyższej paczki z grami możemy wesprzeć organizacje charytatywne. W tym miesiącu głównymi celami zbiórek są Extra Live (pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom), Willow (przygotowywanie wyjątkowych dni dla poważnie cierpiących ludzi między 16 a 40 rokiem życia) oraz Access Sport (dawanie dostępu do aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży).

Warto również pamiętać, że do końca grudnia trwa specjalna bożonarodzeniowa promocja Humble Bundle, z której cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne. Więcej na temat całej akcji przeczytacie w tej wiadomości.

Nowy patch do The Sims 4

Świąteczną atmosferę czuć również w The Sims 4. - Świąteczna aktualizacja gry Frostpunk, Humble Sonic Bundle i inne wieści - wiadomość - 2018-12-19
Świąteczną atmosferę czuć również w The Sims 4.

Studio Maxis wypuściło nowy patch do The Sims 4, czyli ostatniej odsłony kultowego cyklu „symulatorów życia”. Prócz naprawy licznych błędów, związanych chociażby z niektórymi karierami czy wprowadzoną niedawno kamerą FPP, dodaje ona mnóstwo elementów związanych ze świętami i generalnie z zimą. Mowa tu między innymi o swetrach, spodniach i innych częściach garderoby (jest nawet strój Yeti), słoikach ze światełkami, świecznikach, ozdobnej fasadzie kominka, czy różnego rodzaju stroików. Nie zabrakło również innych atrakcji, jak chociażby wyjątkowe przepisy na potrawy, które może przygotować nasz Sim. Jeśli chcecie poznać szczegóły, pełną listę zmian i nowości znajdziecie pod tym adresem.

DLC The Pillar do Shadow of the Tomb Raider

Na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One zadebiutowało drugie DLC do gry Shadow of the Tomb Raider, zatytułowane The Pillar (Filar). W jego ramach Lara Croft odwiedza grobowiec wyzwań, w którym musi zmierzyć się z zagadkami, członkami Trójcy i niebezpiecznymi burzami. Ponadto rozszerzenie wprowadza Ubiór Bojowy Sinchi Chiqi, Łuk Zaprzysiężonej oraz umiejętność Tysiąc Oczu, dająca bohaterce możliwość korzystania Instynktu Przetrwania podczas przemieszczania się w koronach drzew lub po ukrytych ścianach.

DLC The Pillar wchodzi w skład Edycji Croftów oraz przepustki sezonowej Shadow of the Tomb Raider. Można je również kupić oddzielnie. Rozszerzenie kosztuje w zależności od platformy 20,99 zł (Steam), 21 zł (PlayStation Store) lub 20,39 zł (Microsoft Store).

Świąteczna aktualizacja gry Frostpunk

Apokalipsa apokalipsą, ale choinka musi być. - Świąteczna aktualizacja gry Frostpunk, Humble Sonic Bundle i inne wieści - wiadomość - 2018-12-19
Apokalipsa apokalipsą, ale choinka musi być.

Choć świat, który nawiedziła nowa epoka lodowcowa, bez wątpienia nie należy do przyjaznych, również w nim jest miejsce na Święta Bożego Narodzenia. Wie o tym polskie studio 11 bit, które przygotowało specjalną, darmową aktualizację do gry Frostpunk, nazwaną Opowieść Wigilijna. Oto jej oficjalny opis:

W niekończącej się zimie pod koniec XIX wieku, ostatnie niedobitki ludzkości desperacko próbują zbudować podwaliny pod nowy rodzaj społeczeństwa, zdolnego do przetrwania i życia w zamarzniętym świecie. W owych ciężkich czasach to czego ludzkości potrzeba najbardziej, to odrobina nadziei i wiary, że zdoła pokonać wszelkie trudy. Nadchodzą Święta i mieszkańcy miasta przychodzą do przywódcy z prośbą o Wigilijną Opowieść, która podniosłaby ich na duchu.

Nowy patch wprowadza do popularnej strategii ekonomicznej z elementami survivalu nowe i pełne trudnych wyborów moralnych zadanie dla przywódcy w trybie Endless oraz specjalny świąteczny budynek. Ponadto naprawia on kilka pomniejszych błędów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

 1. Senran Kagura Burst Re:Newal
 2. Life is Strange 2
 3. Jump Force
 4. Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm
 5. Frostpunk
 6. Degrees of Separation
 7. Car Wash Simulator
 8. PlanetSide Arena
 9. BlockStarPlanet
 10. Bladed Fury