Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2018, 17:25

autor: Vergil

Sprawdź Shadow of the Tomb Raider za darmo - jest wersja demo

Firma Square Enix udostępniła wersję demo gry Shadow of the Tomb Raider. Komputerowi gracze i posiadacze konsol PlayStation 4 oraz Xbox One mogą sprawdzić początek najnowszej odsłony przygód Lary Croft.

Po niespełna trzech miesiącach od premiery gry Shadow of the Tomb Raider firma Square Enix oddała w ręce graczy jej wersję próbną. Tym samym osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na zakup, mogą sprawdzić za darmo początek najnowszej przygody Lary Croft. Demo (dostępne zarówno na Steamie, jak i w sklepach Sony oraz Microsoftu) pozwala odwiedzić Meksyk podczas tamtejszego święta zmarłych, gdzie Lara i Jonah szukają pewnego grobowca, starając się uprzedzić złowrogą Trójcę. Warto odnotować, że postępy poczynione w darmowym prologu można przenieść do pełnej wersji.

Darmowe demo gry Shadow of the Tomb Raider pozwala sprawdzić początek przygody, podczas której Lara Croft stała się prawdziwym postrachem dżungli. - Shadow of the Tomb Raider z darmową wersją demo - wiadomość - 2018-12-06
Darmowe demo gry Shadow of the Tomb Raider pozwala sprawdzić początek przygody, podczas której Lara Croft stała się prawdziwym postrachem dżungli.

Przypomnijmy, że choć z recenzji gry Shadow of the Tomb Raider wynikało, iż deweloperzy ze studia Eidos Montreal dostarczyli nam udane zwieńczenie trylogii, najwyraźniej produkcja nie sprzedała się tak dobrze, jak oczekiwał tego wydawca. Dlatego też miesiąc po premierze tytuł trafił do pierwszych promocji, co nie spodobało się fanom, którzy nabyli go w pełnej cenie. Warto odnotować, że jego edycję cyfrową można obecnie kupić z pięćdziesięcioprocentową zniżką jedynie w wersji na Xboksa One – w chwili, w której są pisane te słowa, do zakończenia promocji pozostały trzy dni.

Shadow of the Tomb Raider to ostatnia odsłona trylogii zapoczątkowanej przez ciepło przyjęty reboot w 2013 roku. Akcję gry osadzono w Ameryce Łacińskiej, a zadaniem panny Croft jest nie tylko odkrycie tajemnic zakonu Trójcy i badań prowadzonych przez jej ojca, lecz także zapanowanie nad wywołanym przez nią chaosem. Pomimo że produkcja nie wprowadziła rewolucyjnych zmian w mechanice zabawy, autorzy położyli większy nacisk na eksplorację i rozwiązywanie zagadek oraz skryte działanie. Gra doczekała się pełnej polskiej wersji językowej, a w roli głównej wystąpiła znana fanom cyklu Karolina Gorczyca.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Shadow of the Tomb Raider
  2. Recenzja gry Shadow of the Tomb Raider – czy to już koniec Lary Croft?
  3. Shadow of the Tomb Raider – kompendium wiedzy