Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2018, 10:50

autor: AlexB

Dziś oficjalna premiera Shadow of the Tomb Raider

Dziś oficjalnie debiutuje Shadow of the Tomb Raider, czyli ostatnia odsłona trylogii o początkach Lary Croft od Eidos Montreal i Crystal Dynamics. Tytuł jest już dostępny na Xboksie One i prawdopodobnie na PlayStation 4, a na Steamie zostanie odblokowany około 18:00 czasu polskiego.

Choć najwięksi fani Lary Croft, którzy zakupili edycje specjalne, mogą już grać od dwóch dni, to właśnie dziś oficjalnie debiutuje Shadow of the Tomb Raider. Ostatnia odsłona trylogii o początkach najsłynniejszej pani archeolog świata elektronicznej rozrywki, stworzona tym razem przez zespół Eidos Montreal (dotychczasowi opiekunowie serii, czyli Crystal Dynamics, pełnili rolę wsparcia) jest już dostępna na Xboksie One i prawdopodobnie na PlayStation 4 (jeśli nie, to zalecamy śledzenie Twittera w celu uzyskania dalszych informacji). Na Steamie tytuł zostanie odblokowany około 18:00 czasu polskiego. Warto pamiętać, że na wszystkich platformach produkcja posiada pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dubbing). W rolę głównej bohaterki, podobnie jak w dwóch poprzednich częściach, wcieliła się Karolina Gorczyca.

Ku przygodzie! - Dziś oficjalna premiera Shadow of the Tomb Raider - wiadomość - 2018-09-14
Ku przygodzie!

Od kilku dni w sieci możemy znaleźć recenzje Shadow of the Tomb Raider. Większość dziennikarzy branżowych uznała, że jest to produkcja bardzo udana. Pochwał doczekały się przede wszystkim oprawa audiowizualna, bogate opcje związane z poziomem trudności, usprawniony system skradania oraz eksploracja grobowców. Z drugiej strony jednak wielu krytyków nie kryło zawodu, że produkcja Eidos Montreal to w gruncie rzeczy to samo, co poprzednie dwie części. Nie do końca do gustu przypadła im również fabuła, która choć jest mroczna i potrafi momentami wzbudzić zainteresowanie, drażni niedorzecznościami. Oczywiście wszystkie te wady to w dużej mierze kwestia gustu. Jeśli zatem ktoś nie oczekiwał wielkiej rewolucji powinien być zadowolony.

Dziś oficjalna premiera Shadow of the Tomb Raider - ilustracja #2

Warto dodać, że jeżeli lubicie kolekcjonować pudełka i cenicie sobie unikalne edycje gier, to tylko w sieci sklepów MediaMarkt możecie nabyć grę Shadow of the Tomb Raider w edycji ze steelbookiem. Cena tego wydania została ustalona na 259 zł – w wersji zarówno na konsolę PlayStation 4, jak i Xbox One.

Osoby wciąż wahające się z zakupem mogą obejrzeć jeden z wielu gameplayów z Shadow of the Tomb Raider. Polecamy zwłaszcza zapis streamu tvgry.pl, który prezentuje sześć pierwszych godzin tytułu. Jest on dostępny poniżej.

Na koniec zachęcamy do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi pecetowej wersji Shadow of the Tomb Raider. Warto zauważyć, że na listach nie ma nowych kart Nvidia z rodziny RTX, które zapewniają wsparcie dla szeroko reklamowanego fotorealistycznego ray tracingu.

Wymagania minimalne:

 1. Procesor: Intel Core i3-3220 (lub odpowiednik AMD)
 2. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660/GTX 1050 lub AMD Radeon HD 7770
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Miejsce na dysku twardym: 40 GB
 5. System operacyjny: Windows 7 64-bit

Wymagania rekomendowane:

 1. Procesor: Intel Core i7 4770K (3.4 GHz) lub AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz)
 2. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon RX 480 (8 GB)
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Miejsce na dysku twardym: 40 GB
 5. System operacyjny: Co najmniej Windows 10 64-bit (dla wsparcia DirectX 12)
 1. Oficjalna strona internetowa gry Shadow of the Tomb Raider
 2. Recenzja gry Shadow of the Tomb Raider – czy to już koniec Lary Croft?
 3. Shadow of the Tomb Raider - kompendium wiedzy