Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2018, 10:59

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Luigi’s Mansion 3 - brat Mario ponownie zmierzy się z duchami

Firma Nintendo zapowiedziała grę Luigi’s Mansion 3, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu o bracie Mario eksplorującym nawiedzone rezydencje. Produkcja ukaże się w przyszłym roku.

Gra ukaże się w przyszłym roku.  - Nadchodzi Luigi’s Mansion 3 - brat Mario ponownie zmierzy się z duchami - wiadomość - 2018-09-14
Gra ukaże się w przyszłym roku.
LUIGI’S MANSION 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nintendo
  2. Wydawca: Nintendo
  3. Gatunek: zręcznościówka
  4. Platformy: Switch
  5. Data premiery: 2019 r.

Podczas zakończonej właśnie prezentacji Nintendo Direct ujawniono wiele nowych gier zmierzających na konsolę Switch. Jedną z zapowiedzi, które wzbudziły najwięcej emocji, okazało się Luigi’s Mansion 3, czyli kontynuacja najsłynniejszej serii z bratem Mario.

Nintendo nie podzieliło się zbyt wieloma informacjami na temat projektu. Wiemy, że gra zmierza wyłącznie na Nintendo Switch, a premiera zaplanowana została na przyszły rok. Pokazano również pierwszy zwiastun.

Filmik jest krótki, ale mimo to daje całkiem niezłe pojęcie o tym, za zaoferuje Luigi’s Mansion 3. Ponownie wcielimy się więc w tytułowego bohatera, który wyruszy na wyprawę do nawiedzonej rezydencji.

Wydaje się, że mechanizmy rozgrywki pozostaną wierne poprzednim odsłonom. Gracz będzie więc eksplorował poziomy wewnątrz rezydencji i walczył z duchami. Zjawy trzeba będzie wpierw osłabić światłem latarki, a następnie wciągnąć je odkurzaczem noszonym przez Luigiego na plecach.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowała w 2001 roku gra Luigi’s Mansion, która była tytułem startowym dla konsoli GameCube. Produkcja okazała się sporym sukcesem, sprzedając się w ponad 2,5 mln egzemplarzy. Mimo to na kontynuację musieliśmy czekać długich dwanaście lat - Luigi's Mansion: Dark Moon zadebiutowało w 2013 roku na Nintendo 3DS i również stało się przebojem, znajdując 5,45 mln nabywców.

  1. Oficjalna strona Nintendo