Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2018, 18:30

Prey: Mooncrash - DLC Typhon Hunter wprowadzi tryb multi i VR

11 grudnia wszyscy posiadacze Prey: Mooncrash będą mogli bezpłatnie pobrać aktualizację Typhon Hunter, która wprowadzi do gry tryb wieloosobowy, a także obsługę gogli wirtualnej rzeczywistości.

Morgan, it’s Yu? Zbyt sucho. - Prey: Mooncrash - DLC Typhon Hunter wprowadzi tryb multi i VR - wiadomość - 2018-12-07
Morgan, it’s Yu? Zbyt sucho.

Jeżeli jesteście fanami sprawdzania każdego przedmiotu w pomieszczeniu kluczem hydraulicznym, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wszyscy posiadacze Prey: Mooncrash już niedługo będą mogli bezpłatnie zagrać w darmowy dodatek o tytule Typhon Hunter. Rozszerzenie wprowadzi rozgrywkę wieloosobową oraz możliwość wcielenia się w zmiennokształtnego kosmitę. Premiera dodatku odbędzie się 11 grudnia. DLC ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Typhon Hunter zaoferuje tryb sieciowy dla sześciu graczy. Jeden z nich wcieli się w łowcę (w tej roli znany z podstawki Morgan Yu), pozostałych pięciu w Mimików, czyli najmniejszy rodzaj Tyfonów. Rozgrywka będzie opierać się na prostych zasadach. Łowca ma za zadanie przetrwać i wyeliminować przeciwników, ci natomiast muszą współpracować i dopaść Morgana Yu.

Multiplayer to nie jedyna nowość w grze. Produkcja otrzyma także misję TranStar VR, imitującą pokój zagadek i skierowaną do posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości. Akcja rozgrywać się będzie kilka dni przed wydarzeniami z Preya, gdzie poznamy losy różnych pracowników korporacji TranStar. W przyszłym roku tryb VR trafi również do rozgrywki wieloosobowej.

Każda rozgrywka w Typhon Hunter ma rozpoczynać się okresem przygotowań, kiedy drużyna Mimików opracowuje strategię i ustawia zasadzki na Morgana. Następnie do akcji wkracza Morgan, który ma ograniczony czas na zabicie wszystkich przeciwników przy użycia klucza francuskiego lub pistoletu. Mimiki mogą pozostać w ukryciu bądź atakować - chociaż ofensywna taktyka ma być ryzykowna, bo kosmici dysponują tylko jednym życiem.

Mooncrash jest dodatkiem do gry Prey. Rozszerzenie wzbogaciło rozgrywkę o losowo generowane przygody, w których przy każdym podejściu na gracza czekają inne wyzwania i zagrożenia. Całość została zaprojektowana z myślą o wielokrotnym przechodzeniu lokacji i nauce nowych taktyk. Dodatek wzbudził mieszane uczucia u graczy i recenzentów, zarzucano mu bowiem odejście od kampanii fabularnej, która była najmocniejszą stroną podstawowej wersji gry. Mooncrash zadebiutował 11 czerwca bieżącego roku i trafił na PC, Xboka One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Prey