Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2007, 12:12

autor: Major Doktor Upiorna

Strzeżcie się! Lucky Luke przybędzie jeszcze w tym roku

Pamiętacie jeszcze kowboja imieniem Luke? Jako dziecko regularnie oglądałam bajkę z udziałem owego najszybszego rewolwerowca na Dzikim Zachodzie. Z tego względu niezwykle ucieszyła mnie zapowiedź firmy Atari, która oświadczyła, że prowadzone są prace nad grą Lucky Luke: Go West!

Pamiętacie jeszcze kowboja imieniem Luke? Jako dziecko regularnie oglądałam bajkę z udziałem owego najszybszego rewolwerowca na Dzikim Zachodzie. Z tego względu niezwykle ucieszyła mnie zapowiedź firmy Atari, która oświadczyła, że prowadzone są prace nad grą Lucky Luke: Go West!. Posiadacze PeCetów oraz platform Nintendo DS i Wii otrzymają niniejszą pozycję jeszcze w grudniu bieżącego roku. Kolejną odsłonę przygód dzielnego stróża prawa w wersji dla komputerów i konsoli stacjonarnej przygotują developerzy z polskiej firmy Tate Interactive, natomiast edycję dla NDS stworzą producenci z Neko.

Strzeżcie się!  Lucky Luke przybędzie jeszcze w tym roku - ilustracja #1

Wcielając się w Luke’a gracz weźmie udział w eskorcie braci Dalton do Nowego Jorku. Przestępcy po raz kolejny zapewnią protagoniście masę przygód i nie pozwolą, aby ten się nudził. Rzecz jasna uciekną, obrabują kolejny bank, posieją zamęt i zrobią wiele innych rzeczy, które wychodzą im najlepiej. Dzielny kowboj bez przerwy będzie deptał im po piętach i wraz ze swoim koniem zwanym Jolly Jumper zrobi wszystko, aby ich ponownie złapać.

Lucky Luke: Go West! ma stanowić przepełnioną akcją platformówkę, pozwalającą nie tylko na zabawę w prowincjonalnym miasteczku czy na pustyni, ale także na ulicach Wielkiego Jabłka. Do dyspozycji użytkownika zostaną oddane wszystkie główne postaci, znane z komiksowego pierwowzoru sprzed lat na czele z Luke’m i braćmi Dalton. Przystępując do zaimplementowanych mini-gier weźmie się udział w strzelaninach, narysuje się wskazane elementy, a nawet zatańczy i wykona kilka muzycznych zadań. Bawić się będzie można zarówno w pojedynkę, jak i wspólnie z trzema innymi osobami.