Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2011, 13:14

autor: Olek

Shogun 2: Total War początkowo bez obsługi DirectX 11

Firma SEGA poinformowała, że w chwili premiery gra Shogun 2: Total War nie będzie korzystać z bibliotek DirectX 11. Stosowny patch udostępniony zostanie dopiero za kilka tygodni. Co prawda deweloperzy ze studia Creative Assembly twierdzą, iż nie ma problemów ze stabilnością działania gry, ale potrzebują jeszcze odrobiny czasu na doszlifowanie obsługi DirectX 11 pod kątem wymagań kilku typów kart graficznych.

Firma SEGA poinformowała, że w chwili premiery gra Shogun 2: Total War nie będzie korzystać z bibliotek DirectX 11. Stosowny patch udostępniony zostanie dopiero za kilka tygodni. Co prawda deweloperzy ze studia Creative Assembly twierdzą, iż nie ma problemów ze stabilnością działania gry, ale potrzebują jeszcze odrobiny czasu na doszlifowanie obsługi DirectX 11 pod kątem wymagań kilku rodzajów kart graficznych.

Twórcy Shogun 2: Total War nie są pierwsi. Kłopoty z implementacją wsparcia dla bibliotek DirectX 11 mają m.in. studia Crytek i BioWare. Wszyscy deweloperzy zapewniają jednak, że pecetowi gracze czekający na wizualne fajerwerki otrzymają odpowiednie łatki.

Shogun 2: Total War początkowo bez obsługi DirectX 11 - ilustracja #1

Zdaniem Kierana Brigdena z Creative Assembly, opóźnienie planowanej na przyszły tydzień premiery sequela znakomitej strategii, która zapoczątkowała cykl Total War, nie miałoby większego sensu. W rozmowie z serwisem Eurogamer zapewnił on, że nawet pod starszą wersją bibliotek DirectX Shogun 2 wygląda olśniewająco.

- Nie chcemy opóźniać wydania właściwej gry. Jest gotowa, dopracowana i całkowicie sprawna. Gra została zaanonsowana, wyznaczyliśmy datę premiery. Wielu ludzi złożyło zamówienia w przedsprzedaży. Są chętni, by w nią zagrać.

Shogun 2: Total War początkowo bez obsługi DirectX 11 - ilustracja #2

Patch wprowadzający obsługę DirectX 11 wydany zostanie w ciągu 2 do 4 tygodni od światowej premiery Shogun 2: Total War, która zaplanowana została na 15 marca (w Polsce tytuł trafi do sprzedaży 3 dni później). Zainteresowani kupnem gry w elektronicznej dystrybucji mogą skorzystać z promocji na Steamie. W przedsprzedaży oferowana jest ona wraz z zestawem Shogun Pack, zawierającym inspirowane japońską kulturą bronie i przedmioty przeznaczone do strzelaniny Team Fortress 2.

Fanów serii Total War zachęcamy również do lektury zapowiedzi oraz beta testu drugiej części Shoguna, a także obejrzenia kilku ciekawych materiałów wideo związanych z najnowszym dziełem studia Creative Assembly.

  1. Wszystko co wiemy o Shogun 2: Total War
  2. Gramy! - Shogun 2 - bitwa morska w max detalach!
  3. Beta Test
  4. Zapowiedź – Multiplayer
  5. Zapowiedź
  6. Video Making of Trailer #1
  7. Video Making of Trailer #2