Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2010, 21:27

autor: Jiker

Rzym miejscem akcji nowego Assassin's Creed

Francuski koncern Ubisoft ujawnił w trakcie konferencji prasowej poświęconej wynikom finansowym za trzeci kwartał 2010 roku fiskalnego kilka nowych faktów na temat nowej odsłony cyklu Assassin’s Creed. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że akcja gry zostanie umiejscowiona w Wiecznym Mieście.

Francuski koncern Ubisoft ujawnił w trakcie konferencji prasowej poświęconej wynikom finansowym za trzeci kwartał 2010 roku fiskalnego kilka nowych faktów na temat nowej odsłony cyklu Assassin’s Creed. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że akcja gry zostanie umiejscowiona w Wiecznym Mieście.

Ezio Auditore de Firenze trafi w nowym Assassin’s Creed do Rzymu, głównej kwatery Templariuszy, którego niewielki fragment, a konkretnie Watykan, zwiedził już w końcówce ACII. Zanim jednak wymierzymy ostateczny cios w przeciwnika, odwiedzimy wspólnie z bohaterem najbardziej charakterystyczne miejsca tego miasta. Wespniemy się zapewne na Koloseum, przejdziemy się Schodami Hiszpańskimi oraz zwiedzimy rzymski Panteon. Niewykluczone, że jeszcze raz skierujemy kroki także do Watykanu.

Przedstawiciele Ubisoft zapewniają, że produkcja będzie oferować innowacyjny tryb rozgrywki wieloosobowej. Jedną z dostępnych opcji będzie sieciowa zabawa w zabójców. Producenci nie ujawnili niestety żadnych szczegółów, dlatego też pozostaje nam jedynie domyślać się na czym będzie polegać ten tryb rozgrywki.

Nowy AC będzie produktem, którego bohaterem ponownie zostanie Ezio. Historia przedstawiona w nim to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z drugiej części. Premiera zapowiadana jest na okres przed marcem 2011 roku, a całość będzie dużym, samodzielnym tytułem sprzedawanym w cenie pełnoprawnej gry.

Prezes koncernu Ubisoft, Yves Guillemot, oświadczył również, że druga odsłona cyklu Assassin’s Creed w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 sprzedała się w nakładzie przekraczającym osiem milionów egzemplarzy. Osiągnięcie zakładanego przez Ubisoft wyniku dziewięciu milionów egzemplarzy do końca marca jest więc bardzo prawdopodobne.

Na koniec powróćmy jeszcze na moment do raportu finansowego. Mianowicie, w trzecim kwartale 2009-10 roku fiskalnego, którego koniec przypadł na 31 grudnia 2009 roku, koncern Ubisoft osiągnął przychód na poziomie 495 milionów euro – o 2,7% niższy, aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego. O wiele większy spadek sprzedaży odnotowano, jeżeli pod uwagę weźmiemy pierwszych dziewięć miesięcy obecnego okresu rozliczeniowego. W całym badanym okresie firma osiągnęła przychód w wysokości 661 milionów euro. Jest to rezultat o 22,4% słabszy od tego z trzech pierwszych kwartałów 2008-09 roku fiskalnego.

W ostatnim, czwartym kwartale 2009-10 roku fiskalnego, firma Ubisoft największe profity planuje osiągnąć z tytułu sprzedaży pecetowego Assassin’s Creed 2, Red Steel 2 na Wii, The Settlers 7: Paths to a Kingdom (PC) oraz Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic (PC).