Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2011, 09:08

autor: Adrian Werner

Ruszyła otwarta beta Darkspore

Mamy dobre wieści dla miłośników zręcznościowych RPG-ów. Na serwisie Steam wystartowała bowiem otwarta beta gry Darkspore.

Mamy dobre wieści dla miłośników zręcznościowych RPG-ów. Na serwisie Steam wystartowała bowiem otwarta beta gry Darkspore.

Ruszyła otwarta beta Darkspore - ilustracja #1

Wersja testowa dostępna jest dla wszystkich bezpłatnie. Wystarczy posiadać własne konto na Steam.

Ponadto, serwis firmy Valve oferuje sporo prezentów dla tych, którzy zakupią Darkspore w przedsprzedaży. Nabywcy pre-orderów dostaną od początku możliwość pokierowania bohaterem nazwanym Maldri, który posiada moc zaginania czasoprzestrzeni. Pozostali gracze odblokują go dopiero po dłuższej zabawie. Drugim bonusem jest zestaw trzech specjalnych przedmiotów zwiększających statystyki naszych stworków.

Darkspore to nastawione na akcję cRPG autorstwa zespołu Maxis. Gracze wcielają się w zmodyfikowanego genetycznie bohatera i obejmują dowództwo nad grupą niebezpiecznych stworów wywodzących się z pięciu różnych gatunków istot. Każda rasa posiada unikalne umiejętności bojowe i tylko ich właściwe wykorzystanie umożliwi nam przetrwanie. Gra zaoferuje kampanię dla pojedynczego gracza, choć jednocześnie twórcy nie ukrywają, że zaprojektowali całość głównie z myślą o trybie kooperacyjnym dla maksymalnie czterech osób.

Gra zadebiutuje w naszym kraju 28 kwietnia tego roku w sugerowanej cenie detalicznej 99,90 złotych, choć tradycyjnie nie będzie problemów z nabyciem jej za mniejszą sumę. Rodzime wydanie Darkspore ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej. Warto na koniec przypomnieć, że w czasie zabawy konieczne będzie stałe połączenie z Internetem.