Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2009, 08:55

autor: Jiker

Rock Band 3 dopiero w 2010 roku

Tego, że Harmonix rozpocznie prace nad trzecią odsłoną cyklu Rock Band mogliśmy się spodziewać. Gra nie tylko może liczyć na stałe, wysokie zainteresowanie ze strony graczy, ale także przynosi regularne zyski ze sprzedaży dodatkowych piosenek udostępnianych drogą sieciową. Jak jednak poinformował Alex Rigopolous, założyciel i prezes studia Harmonix, do debiutu trójki nie dojdzie w 2009 roku.

Tego, że Harmonix rozpocznie prace nad trzecią odsłoną cyklu Rock Band mogliśmy się spodziewać. Seria nie tylko może liczyć na stałe, wysokie zainteresowanie ze strony graczy, ale także przynosi regularne zyski ze sprzedaży dodatkowych piosenek udostępnianych drogą sieciową. Rezygnacja z kury znoszącej złotej jajka nie byłaby niczym rozsądnym. Jak jednak poinformował Alex Rigopolous, założyciel i prezes studia Harmonix, producenta Rock Band, do debiutu trójki nie dojdzie w 2009 roku.

Twórcy zdecydowali się bowiem na zerwanie z dotychczasowym cyklem wydawniczym Rock Band, który zakładał wypuszczanie kolejnych odsłon w rocznych odstępach czasu (jedynka ukazała się na rynku w listopadzie 2007 roku, z kolei dwójka w połowie września roku ubiegłego). Rock Band 3 trafi tym samym do sprzedaży dopiero w 2010 roku. „Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ roczny cykl wydawniczy ogranicza możliwość wyboru, jakiego możesz dokonać jako deweloper. Chcielibyśmy spojrzeć na nasze działania z nieco szerszej perspektywy ”, powiedział Rigopolous podczas konferencji Digital Music Live zorganizowanej przez amerykański magazyn Billboard w trakcie imprezy Consumer Electronics Show.

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest także chęć przeznaczenia większej ilości czasu na produkcję gry z Beatlesami w roli głównej, o której informowaliśmy Was po raz pierwszy pod koniec października ubiegłego roku. Doskonale rozumie to wydawca Rock Band, firma Electronic Arts, która nie ma nic przeciwko temu, aby Harmonix przeznaczyło na deweloping swoich tytułów więcej czasu niż do tej pory.

To nie były jednak jedyne kwestie poruszone przez Rigopolousa. Założyciel Harmonix oznajmił również, że jeśli nic nie stanęło by na przeszkodzie, to po ukończeniu prac nad grą poświęconą geniuszowi The Beatles pragnąłby zrobić coś interesującego ze sporą liczbą kultowych utworów grupy Led Zeppelin. W trakcie konferencji poruszony został także temat plotek, sugerujących możliwość uzupełnienie zestawu Rock Band 3 o klawisze (keyboard). Prezes Harmonix nie zaprzeczył tym informacjom, stwierdzając, że firma „być może rozważy ten pomysł ”.

Cykl Rock Band był pierwszą serią gier rytmiczno-muzycznych, która umożliwiła miłośnikom gier komputerowych wcielenie się w członków wirtualnego zespołu rockowego. Pozwala na to fakt uzupełnienia gry o imitacje instrumentów muzycznych (gitary elektrycznej, basu, perkusji) oraz mikrofon, przy pomocy którego osoby obdarzone dobrym głosem mogą podszyć się pod znanych wokalistów. Cykl wpłynął m.in. na rozwój serii Guitar Hero, która w przypadku ostatniej części (World Tour) oferuje podobne możliwości co Rock Band. Do tej pory marka studia Harmonix znalazła kilka milionów nabywców.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.