Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2007, 15:49

autor: Jiker

Prezes Sony zadowolony z europejskiej premiery PlayStation 3

„Wielki, europejski sukces konsoli PlayStation 3 uratował ją przed „wojną opartą na percepcji”, która dotknęła w ostatnim czasie Japonię” – oznajmił w rozmowie z dziennikiem Financial Times Howard Stringer, prezes Sony. Sprzedaż niemal 800.000 określił mianem największej tego typu transakcji w historii.

Wielki, europejski sukces konsoli PlayStation 3 uratował ją przed „wojną opartą na percepcji”, która dotknęła w ostatnim czasie Japonię” – oznajmił w rozmowie z dziennikiem Financial Times Howard Stringer, prezes Sony. Doszło do niej na kilka chwil przed poniedziałkową, zorganizowaną w Tokio globalną premierą trzeciej odsłony kinowego obrazu Spider-Man, którego największych dystrybutorem jest Sony Pictures.

Stringer powiedział, że w okolicach europejskiego startu PS3 Sony sprzedało niemal 800.000 egzemplarzy tejże konsoli. „W samej tylko Wielkiej Brytanii w ciągu pierwszych dwóch dni od momentu premiery PS3 właściciela zmieniło ok. 100 milionów funtów. Wydaje mi się więc, że mieliśmy wtedy do czynienia z największą tego typu transakcją w historii”.

Stringer jest przekonany, że tak dobry wynik jest efektem m.in. tego, że mieszkańcy Starego Kontynentu otrzymali bardzo obszerną listę tytułów startowych. Powodem mogą być również specyficzne oczekiwania europejczyków, odmienne od osób zamieszkujących inne regiony, w które bardzo dokładnie trafiło Sony ze swoją PlayStation 3.

Ciekawe jak powyższe słowa Stringera odnoszą się do planowanej redukcji liczby pracowników Sony Computer Entertainment Europe.