Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2017, 13:40

Premiery gier w Polsce (4-10 grudnia 2017)

W tym tygodniu czeka nas premiera SpellForce 3, czyli kolejnej odsłony popularnej serii stanowiącej połączenie RTS-a i RPG-a. Ponadto światło dzienne ujrzy mnóstwo dodatków, między innymi Euro Truck Simulator 2: Italia oraz Destiny 2: Curse of Osiris.

[AKTUALIZACJA] Wystąpiło małe nieporozumienie. DLC Wolfenstein II: The New Colossus - Przygody rewolwerowca Joego zadebiutuje 14 grudnia, a nie 4. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd.

Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy tydzień mikołajkowy. W tym roku sympatyczny brodacz nie jest jednak zbyt szczodry, przynajmniej jeśli chodzi o duże premiery gier w Polsce i na świecie. W jego przepastnym worku w oczy rzuca się przede wszystkim jeden tytuł – SpellForce 3. Jest to kolejna odsłona bardzo popularnej dekadę temu serii, łączącej elementy strategii czasu rzeczywistego i RPG-a. Produkcja studia Grimlore Games rozgrywa się 500 lat przed wydarzeniami znanymi z poprzednich odsłon. Gracze zmierzą się z tajemniczą frakcją Arcane i będą mieli okazję poznać okoliczności, w których fantastyczny kontynent Eo został porozrywany na niewielkie, połączone portalami wyspy. SpellForce 3 miała już okazję sprawdzić garstka szczęśliwców, która została zaproszona do zamkniętych beta-testów odbywających się na przełomie maja i czerwca. Zapoznali się oni z ważniejszymi nowościami, jakie znajdą się w pełnej wersji tytułu. Mowa tu między innymi o bardziej rozbudowanym i swobodnym systemie rozwoju postaci oraz czynnikach środowiskowych, jak pogoda czy ukształtowanie terenu, mających bezpośredni wpływ na przebieg potyczek. SpellForce 3 ukaże się w czwartek 7 grudnia. Tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy), przygotowaną przez firmę CDP.

Widoki w SpellForce 3 potrafią zachwycić. - Premiery gier w Polsce (4-10 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-12-05
Widoki w SpellForce 3 potrafią zachwycić.

Dzień później, 8 grudnia, z wczesnego dostępu wyjdzie Hello Neighbor od niezależnego studia Dynamic Pixels, czyli interesująca, nietypowa skradanka FPP, w której zadaniem gracza jest odkrycie tajemnicy skrywanej w piwnicy dziwnie zachowującego się sąsiada. Tytuł wyróżnia nie tylko zaskakująco wciągająca historia, ale również zaawansowana sztuczna inteligencja, która zapamiętuje poczynania gracza i stara się im odpowiednio wcześniej zapobiegać. Każda kolejna próba włamania się do piwnicy sąsiada musi być zatem dokładnie zaplanowana, a poruszanie się za każdym razem tą samą ścieżką nie jest najlepszym pomysłem. Wszyscy fani gatunku powinni szykować się zatem na emocjonującą i wymagającą zabawę.

Choć Mikołaj nie przyniesie w tym tygodniu zbyt wielu premier dużych gier, to powody do zadowolenia powinny mieć osoby wyczekujące dodatków do swoich ulubionych produkcji. Jutro czeka nas premiera aż trzech rozszerzeń. Pierwsze, Euro Truck Simulator 2: Italia do bijącego rekordy popularności symulatora pracy kierowcy ciężarówki, doda do mapy podstawowej wersji gry tereny Włoch. Wirtualni truckerzy będą mogli pokonać ponad 11 tysięcy kilometrów nowych dróg i odwiedzić 19 niespotykanych dotąd w produkcji miast. Drugi, Steep: Road to Olympics, uzupełni tę zręcznościową grę sportową od Ubisoftu o szereg dyscyplin, mających uczcić nadchodzące wielkimi krokami Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Trzeci, The Surge: A Walk in the Park, wprowadzi do popularnego tegorocznego tytułu soulsopodobnego nową lokację oraz szereg broni, pancerzy i implantów zwiększających szanse bohatera na polu bitwy.

8 grudnia powinien zadowolić wszystkich fanów darmowej karcianki firmy Blizzard – Hearthsone. Tego dnia pojawi się bowiem nowy dodatek - Koboldy i katakumby. W jego ramach w grze znajdą się 135 nowe karty, w tym między innymi niespotykane dotąd legendarne bronie. Cechami wyróżniającymi to rozszerzenie jest ponadto mechanika Rekrutacji, czyli zdolności do natychmiastowego przywołania losowego stronnika na pole bitwy oraz specjalny tryb singlowy Podziemne wyprawy, w którym trzeba rozegrać osiem potyczek o rosnącym poziomie trudności, zaczynając z talią składającą się zaledwie z dziesięciu kart. Warto zaznaczyć, że osoby, które zalogują się do gry po premierze dodatku, otrzymają całkowicie za darmo trzy pakiety kart i jedną losową legendarną broń.

Zgodnie z tytułem, nowe rozszerzenie do Hearthstone’a zabierze graczy do podziemi. - Premiery gier w Polsce (4-10 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-12-05
Zgodnie z tytułem, nowe rozszerzenie do Hearthstone’a zabierze graczy do podziemi.

Tydzień z dodatkami kończy Curse of Oziris, czyli wyczekiwany przez wielu pierwszy duży dodatek do strzelaniny MMOFPP od studia Bungie Software – Destiny 2. Zabierze ono graczy na powierzchnię planety Merkury, gdzie odszukają tytułowego czarnoksiężnika Ozyrysa. Jest to jedyna osoba będąca w stanie powstrzymać inwazję Veksów. Prócz nowego wątku fabularnego, DLC wprowadzi do gry dodatkowe bronie oraz pancerze, a także przestrzeń socjalną zwaną Latarnią. Nie zabraknie również niespotykanych dotąd aren do potyczek PvP i wielu innych atrakcji.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 5 grudnia

Środa, 6 grudnia

Czwartek, 7 grudnia

Piątek, 8 grudnia

Sobota, 9 grudnia

Premiery dodatków/DLC

Wczesny dostęp