Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shadowhand (PC)
OkładkaShadowhand (PC)

Shadowhand PC

Opracowana przez znane z licznych produkcji logicznych i przeglądarkowych studio Grey Alien Games gra logiczno-przygodowa, stanowiąca połączenie gatunku visual novel z elementami kolekcjonerskiej gry karcianej.

Przygodowe | karciane | visual novel | indie | XVIII wiek

Shadowhand Premiera PC

7grudnia2017

Steam

7grudnia2017

producent: Grey Alien Games wydawca: Positech Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shadowhand

Puzzle Quest 2

Hand of Fate

Runespell: Overture

Shadowhand to wydana na platformie PC oryginalna gra logiczno-przygodowa, będąca połączeniem gatunku visual novel z elementami kolekcjonerskiej gry karcianej. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest niezależne studio Grey Alien Games, znane dotąd głównie z gier logicznych (np. Regency Solitaire) oraz prostych produkcji przeglądarkowych.

Fabuła

Fabuła gry osadzona została w historycznych realiach XVIII-wiecznej Anglii. Podczas zabawy śledzimy zaś losy Lady Darkmoor – młodej arystokratki, która przeobraża się w sławną na cały kraj zamaskowaną rozbójniczkę, znaną jako ShadowHand.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Shadowhand jest po części narracyjną grą przygodową, w której przemieszczamy się pomiędzy zróżnicowanymi lokacjami, poznając kolejne perypetie głównej bohaterki walczącej z panującą korupcją i nieczystymi intrygami w myśl zasady „pieniądze albo życie”. W 20 rozdziałach gry odwiedzamy m.in. burzowe wybrzeże, tajemniczy las i szereg ponurych posiadłości.

Przedstawiona w grze historia została w oryginalny sposób połączona z elementami gry karcianej, co nadało rozgrywce logicznego, a nawet nieco strategicznego charakteru. Podczas zabawy czeka nas łącznie 180 karcianych pojedynków przeciwko komputerowemu AI, stanowiących dość oryginalną wariację na temat klasycznego pasjansa. Kolejne, rozgrywane w wariancie turowym potyczki, pozwolą nam zdobyć doświadczenie niezbędne do rozwijania zdolności naszej postaci i pozyskać cenne przedmioty oraz uzbrojenie.

Kwestie techniczne

Jak większość gier z gatunku „visual novel”, także i Shadowhand na platformie PC składa się w głównej mierze ze statycznych grafik, ilustrujących kolejne perypetie bohaterów. Całość prezentuje się jednak bardzo estetycznie, przypominając pod względem stylistycznym popularne, casualowe gry typu HOPA (np. produkcje polskiego studia Artifex Mundi).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shadowhand: Odpowiednia dla każdego wieku.

Shadowhand Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 325 MB HDD
  • Windows 7