Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2017, 12:05

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (13-19 listopada 2017)

W tym tygodniu na rynkach polskim i światowym pojawi się Star Wars: Battlefront II. Ponadto czekają nas również m.in. debiuty Injustice 2 na PC oraz L.A. Noire w wersjach na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch.

Najważniejszą premierą najbliższego tygodnia będzie Star Wars: Battlefront II, czyli kolejna odsłona strzelanki FPP od EA DICE, EA Motive oraz Criterion, rozgrywająca się w popularnym uniwersum. W przeciwieństwie do poprzedniej części z 2015 roku, Battlefront II posiada kampanię dla pojedynczego gracza. Wcielamy się w niej w Iden Versio, dowódczynię Inferno Squad – elitarnego oddziału armii Imperium. Współautorem scenariusza trybu singlowego jest Walt Williams, jeden z twórców skryptu do „komputerowej adaptacji Jądra Ciemności”, czyli Spec Ops: The Line. W Star Wars: Battlefront II kluczowy jest jednak multiplayer. Ten wzbudził mnóstwo kontrowersji za sprawą systemu skrzynek, który promuje osoby wydające podczas zabawy prawdziwe pieniądze. Mimo obietnic ze strony twórców, najwyraźniej w pełnej wersji niewiele się zmieni w porównaniu z otwartą betą. Czy afera „pay-to win” wpłynie na sprzedaż Star Wars: Battlefront II? Przekonamy się o tym w najbliższych tygodniach. Tytuł oficjalnie pojawi się w piątek 17 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Z kolei osoby, które zakupiły Edycję Specjalną gry, będą mogli ją uruchomić już jutro. Star Wars: Battlefront II ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dubbing). W grze usłyszymy takich aktorów, jak Mirosław Zbrojewicz, Anna Dereszowska, Piotr Adamczyk, Michał Żebrowski czy Antoni Pawlicki.

Czy kampania w Star Wars: Battlefront II będzie w stanie zatrzeć kontrowersje związane z trybem multiplayer? - Premiery gier w Polsce (13-19 listopada 2017) - wiadomość - 2017-11-13
Czy kampania w Star Wars: Battlefront II będzie w stanie zatrzeć kontrowersje związane z trybem multiplayer?

Prócz premiery nowej gry z uniwersum Gwiezdnych wojen, istotnymi wydarzeniami tego tygodnia będą debiuty trzech tytułów, które swoją oficjalną premierę miały już jakiś czas temu, lecz teraz pojawiają się na nowych platfromach. Pierwszą z nich jest Injustice 2, czyli kontynuacja ciepło przyjętej bijatyki z 2013 roku, w której boje toczą najpopularniejsi superbohaterowie ze stajni DC. Produkcja pierwotnie ukazała się 11 maja bieżącego roku na PlayStation 4 i Xboksie One, a także urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Wersja pecetowa pojawi się na rynku jutro, 14 listopada. Konsolowe wersje najnowszego dzieła studia NetherRealm Studios zostały przyjęte bardzo ciepło, zarówno przez graczy, jak i media branżowe. Czy port przeznaczony na komputery osobiste, za który nota bene odpowiada polska firma QLOC, okaże się podobnym sukcesem? Przekonamy się o tym wkrótce.

Harley Quinn jest już gotowa, by zacząć płatać zabójcze psikusy na pecetach. - Premiery gier w Polsce (13-19 listopada 2017) - wiadomość - 2017-11-13
Harley Quinn jest już gotowa, by zacząć płatać zabójcze psikusy na pecetach.

Drugim ze wspomnianych wcześniej tytułów jest L.A. Noire – intrygujący mix gry akcji z otwartym światem i przygodówki utrzymany w klimacie klasycznych filmów noir, stworzony przez nieistniejące już studio Team Bondi i wydany przez Rockstar Games. Ponad sześć lat po pierwotnej premierze, 14 listopada zremasterowana wersja produkcji ukaże się na konsolach nowej generacji – PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. W planach jest również wydanie szeregu specjalnych misji przeznaczonych wyłącznie na PlayStation VR. Mają się one pojawić w grudniu bieżącego roku. Trzecim z omawianych tytułów jest The Sims 4. Ostatnia odsłona tego kultowego symulatora życia (z przymrużeniem oka) do tej pory była dostępna wyłącznie na PC. Od piątku (a od wtorku posiadacze edycji specjalnej) będą mogli cieszyć się nim również gracze konsolowi.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w tym tygodniu na rynku pojawią się dwa nowe rozszerzenia do strategii firmy Paradox. Pierwszym z nich jest Jade Dragon do Crusader Kings II. Jest to kolejny dodatek do tej produkcji, który zwiększa teren mapy, tym razem o Daleki Wschód. Gracze, którzy zakupią to DLC, będą mogli objąć kontrolę nad kilkoma nacjami starającymi się sięgnąć po tytuł Cesarza Chin. Wraz z rozszerzeniem, w produkcji pojawią się nowe mechaniki, pozwalające lepiej oddać specyfikę tamtego regionu w okresie średniowiecza. Między innymi chodzi o legendarny Jedwabny Szlak, który pozwoli na zarobienie sporej ilości dukatów, jeśli oczywiście wewnętrzna stabilność Państwa Środka będzie na zadowalającym poziomie. Drugim z nadchodzących dodatków jest Cradle of Civilization do Europy Universalis IV. DLC poszerzy zawartość gry o nowe mechaniki imperiów muzułmańskich. Mowa tu między innymi o możliwości tworzenia polityk handlowych czy budowania szkół islamskich, które po pewnym czasie zwiększą chociażby potęgę dyplomatyczną w danym regionie. Oba dodatki zadebiutują na platformie Steam 16 listopada.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 14 listopada

Środa, 15 listopada

Czwartek, 16 listopada

Piątek, 17 listopada

Premiery dodatków/DLC

Wczesny dostęp

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.