Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka Oure (PS4)

Oure

Przygodowa gra eksploracyjna, w której trafiamy do podniebnego świata. Jako dziecko potrafiące przemieniać się w smoka musimy przywrócić dawny ład utrzymywany przez Tytanów, którzy z niewiadomych powodów porzucili swe obowiązki.

Przygodowe | elementy logiczne | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Oure (PS4)

data premiery gry:

30paź2017

PS4

15lis2017

PC

Oure to kolejna gra studia Heavy Spectrum Entertainment Labs, znanego z wypuszczonego w 2016 roku Shadow of the Beast. Produkcja ukazała się na platformie PC i PS4 w 2017 roku.

Fabuła

Oure opowiada o przygodach dziecka zamieszkującego fantastyczną, podniebną krainę. Jego misją jest odnalezienie i przebudzenie ośmiu Tytanów – potężnych istot pełniących rozmaite role. Z niewiadomych powodów przestały one wykonywać swoje zadania, co wpłynęło na życie ludzi mieszkających na powierzchni. Nasz podopieczny na szczęście jest wyjątkowy i posiada moce pradawnych smoków. Musi wykorzystać obie swoje formy, ludzką i smoczą, by ocalić świat.

Mechanika

Produkcja studia Heavy Spectrum Entertainment Labs to przygodowa gra eksploracyjna z licznymi zagadkami. Rozgrywka w Oure jest spokojna i przypomina interaktywne doświadczenia pokroju słynnej Podróży (Journey). W formie smoka przemierzamy podniebną krainę w poszukiwaniu ośmiu Tytanów. Z kolei pod postacią dziecka rozwiązujemy mniej lub bardziej skomplikowane łamigłówki, np. operujemy starożytnymi maszynami. Rozgrywka jest pozbawiona przemocy.

Kwestie techniczne

Oure to artystyczna gra, której głównym celem jest wywoływanie niezapomnianych emocji. Pomaga w tym wyjątkowa oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa wykonana przez orkiestrę symfoniczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Oure

Klasyfikacja PEGI Oure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Oure

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960/Radeon R9 290 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7700 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7 64-bit

Zapowiedziano Oure - grę w stylu słynnego Journey [news zaktualizowany]
Zapowiedziano Oure - grę w stylu słynnego Journey [news zaktualizowany]

wiadomość30 października 2017

Podczas Paris Games Week dowiedzieliśmy się o Oure - artystycznej produkcji w stylu Podróży (Journey). Tytuł ukaże się już dziś na konsoli PlayStation 4, a 15 listopada również na PC.

PS4
PC