Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPCSwitch
Okładka RIVE (PC)

RIVE

RIVE: Ultimate Edition

Czerpiąca wzorce z klasycznych, side-scrollowych przedstawicieli gatunku, dwuwymiarowa gra platformowa autorstwa holenderskiego studia Two Tribes, znanego wcześniej głównie za sprawą logiczno-zręcznościowego cyklu Toki Tori.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | indie | strzelanki

RIVE to dwuwymiarowa platformówka z oldskulową mechaniką rozgrywki, w której zajmujemy się niszczeniem i hakowaniem wrogich robotów. Za powstanie gry odpowiada odradzające się w trzyosobowym składzie, holenderskie studio Two Tribes, znane dotąd głównie z platformowego cyklu Toki Tori.

Akcja gry przenosi nas do pewnego cichego zakątka galaktyki, który za naszą sprawą stanie się wkrótce areną prawdziwej jatki. Przejmujemy bowiem kontrolę nad nowoczesnym dronem bojowym, który potrafi nie tylko poruszać się po ziemi, ale także skakać i fruwać, siejąc zniszczenie w promieniu 360 stopni. Podczas gry przemierzymy szereg zróżnicowanych etapów, stawiając czoła armii wrogich robotów. Naszym celem jest jednak nie tylko ich eliminacja - za sprawą zbieranych w trakcie rozgrywki power-upów, będziemy mieć także możliwość hackowania wrogich maszyn i wpływania na sposób ich zachowania.

Mechanika zabawy czerpie wzorce z klasycznych gier platformowych, które jednak podano w nowoczesnej oprawie. Grafika gry wykonana jest w wysokiej rozdzielczości, a podczas zabawy towarzyszą nam setki spektakularnych wybuchów i oszałamiających efektów specjalnych. Rozgrywka toczy się w szybkim tempie, dając okazję do zręcznościowej i niczym nie skrępowanej rozrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI RIVE

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe RIVE

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

Wieści ze świata (Diablo II, Two Tribes / RIVE, Back to Dinosaur Island) 11/3/2016
Wieści ze świata (Diablo II, Two Tribes / RIVE, Back to Dinosaur Island) 11/3/2016

wiadomość11 marca 2016

Dziś piszemy o patchu 1.14a do Diablo II, drugim demie VR Back to Dinosaur Island od Cryteka oraz o studiu Two Tribes, które zamierza przestać tworzyć nowe gry po wydaniu RIVE. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

T_D_i

KoxGamesPL

ErzaScarlet

PC
PS4
XONE
Switch