Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2009, 09:15

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Premiera GTA 4: The Lost & Damned. Szczegóły na temat trybu multiplayer

Premiera przeznaczonego wyłącznie na konsole Xbox 360 dodatku do GTA 4, The Lost & Damned już dziś. Wszystkich, którzy jeszcze wahają się nad pobraniem rozszerzenia z usługi Microsoft Live, mogą przekonać ujawnione wczoraj szczegóły dotyczące rozgrywek multiplayer.

Premiera przeznaczonego wyłącznie na konsole Xbox 360 dodatku do GTA 4, The Lost & Damned już dziś. Wszystkich, którzy jeszcze wahają się nad pobraniem rozszerzenia z usługi Microsoft Live, mogą przekonać ujawnione wczoraj szczegóły dotyczące rozgrywek multiplayer.

Gra dostępna jest w sieciowej usłudze Microsoftu od kilku minut (9.00 czasu CET). Przed pobieraniem warto jednak zapoznać się z kolejnymi informacjami na temat oczekiwanego dodatku. Na stronie UGO Gaming Blog pojawiły się wczoraj interesujące detale związane z sieciową rozgrywką w The Lost & Damned. Trzeba przyznać, że oferowane sześć trybów rozgrywki zapowiada się bardzo interesująco.

Premiera GTA 4: The Lost & Damned. Szczegóły na temat trybu multiplayer - ilustracja #1

Witness Protection

Pierwszy z trybów przygotowanych przez programistów Rockstar to zespołowa zabawa w dobrych i złych, a raczej w policjantów i gang. Zadaniem policji będzie eskortowanie ważnego świadka do określonej lokacji w mieście. Jeden z policjantów będzie kierował autobusem przewożącym więźnia, zadaniem pozostałych będzie go ochraniać. Jak nie trudno się domyślić, członkowie motorowego gangu będą musieli zrobić wszystko, aby konwój powstrzymać, a świadka wysłać na przymusowy i długotrwały urlop. W założeniu tryb ten ma być bardzo szybką i pełną akcji rozgrywką. Po śmierci jednego z graczy nastąpi natychmiastowy respawn.

Race

Tryb znany z podstawowej wersji GTA 4, posiadający jednak jedną znaczącą różnicę. W dodatku ścigać będziemy się wyłącznie za pomocą motorów, a każdy z graczy będzie uzbrojony w pałkę, służącą do wymownej i brutalnej perswazji podczas wyścigu. Innymi słowy, jeśli będziecie chcieli być pierwsi na mecie, wystarczy postrącać rywali z ich motorów.

Lone Wolf Biker

W tym trybie jeden z graczy będzie tytułowym samotnym wilkiem, a jego misja będzie bardzo prosta. Przeżyć jak najdłużej, uciekając po mieście przed pozostałymi zawodnikami. Jeśli któryś z nich złapie (czytaj zabije) ściganego gracza, sam stanie się celem dla pozostałych. Jakiekolwiek szanse da mu 15 sekund nietykalności, podczas których będzie mógł oddalić się od pościgu.

Premiera GTA 4: The Lost & Damned. Szczegóły na temat trybu multiplayer - ilustracja #2

Own the City

Kolejny zespołowy tryb. Zadaniem drużyn będzie zdobycie kontroli nad jak największą częścią miasta. Przejmować dzielnice będziemy dzięki eliminowaniu wrogich żołnierzy, sterowanych przez komputer. Swoim obrońcom będzie można sprezentować nowe uzbrojenie. Rozgrywkę uatrakcyjnić ma fakt, że przejęcie kontroli nad daną lokalizacją, będzie możliwe dopiero, gdy nie będzie w niej żadnych graczy przeciwnej drużyny.

Chopper vs. Chopper

Tryb, który zapowiada się najbardziej atrakcyjnie. Nieco przypomina Lone Wolf Biker, ale nastawiony jest na rozgrywkę indywidualną. Jeden z graczy na motorze będzie musiał przeżyć przez określony czas lub odwiedzić wszystkie punkty kontrolne, drugi, w helikopterze, będzie musiał go powstrzymać.

Club Business

Ostatni z trybów będzie nastawiony na rozgrywkę zespołową. Gang gracza otrzyma różne zadania i kolejne wykonywanie ich pozwoli na awans w strukturach gangu i coraz większe poważanie.