Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2011, 11:20

autor: Sarge

Premiera Darkspore dopiero w maju?

Gdy dwa miesiące temu potwierdzano datę premiery gry Darkspore, wydawało się, że już nic nie jest w stanie jej opóźnić. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo możemy spodziewać się takiej informacji.

Gdy dwa miesiące temu potwierdzano datę premiery gry Darkspore, wydawało się, że już nic nie jest w stanie jej opóźnić. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo możemy spodziewać się takiej informacji.

Taki obrót sprawy sugerują najpopularniejsze sklepy internetowe. GameStop jako nowy termin podaje obecnie 3 maja, podczas gdy Amazon zaktualizował go na ostatni dzień tego samego miesiąca. Jakby tego było mało, również na Steamie czytamy w tej chwili o majowej premierze.

Premiera Darkspore dopiero w maju? - ilustracja #1

Wydawca póki co nie potwierdza tych spekulacji, ale wiele razy byliśmy już świadkami, gdy najbardziej popularni sprzedawcy detaliczni „wyprzedzali” tego typu wiadomości. Jeśli okażą się one prawdziwe, to z pewnością dowiemy się o tym w ciągu kilku najbliższych dni. Wystarczy bowiem przypomnieć, że europejski debiut oficjalnie planowany jest póki co na 1 kwietnia (na 29 marca w Stanach Zjednoczonych).

Być może przyczyną ewentualnego opóźnienia są błędy wykryte podczas trwających beta testów gry. Także Wy mogliście wziąć w nich udział, zdobywając kody w naszej specjalnej promocji. Niewykluczone zatem, że twórców czeka jeszcze trochę poprawek i dopiero po ich zaaplikowaniu doczekamy się wydania końcowego produktu na rynku.

Darkspore to gra action/RPG przygotowywana przez studio Maxis z myślą o PC. Wcielimy się w niej w genetycznie zmodyfikowanego bohatera, obejmującego dowództwo nad drużyną składającą się z groźnych stworów. Każdy z nich będzie reprezentantem jednego z pięciu gatunków obdarzonych różnymi możliwościami ofensywnymi. Odpowiednie wykorzystanie ich możliwości będzie kluczem do sukcesu, a dodatkową gratką ma być tryb kooperacji, przeznaczony maksymalnie dla czterech osób. Warto przypomnieć, że w czasie zabawy konieczne będzie stałe połączenie z Internetem.