Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2011, 09:17

autor: Jiker

Znamy europejską datę premiery Darkspore

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego firmy Electronic Arts ujawniona została data premiery futurystycznej action/RPG o tytule Darkspore. Najnowsze dzieło studia Maxis, w którym przejmiemy kontrolę nad drużyną złożoną z potężnych kosmitów i ocalimy świat przed pradawnym złem, ukaże się na europejskim rynku 1 kwietnia 2011 roku.

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego firmy Electronic Arts ujawniona została data premiery futurystycznej action/RPG o tytule Darkspore. Najnowsze dzieło studia Maxis (The Sims, Sim City, Spore), w którym przejmiemy kontrolę nad drużyną złożoną z potężnych kosmitów i ocalimy świat przed pradawnym złem, ukaże się na europejskim rynku 1 kwietnia 2011 roku.

Znamy europejską datę premiery Darkspore - ilustracja #1

Z informacji zawartych na łamach sklepu EA Store wynika, że Darkspore będzie oferowane na polskim rynku w cenie 149 złotych. Standardowo możecie już składać na grę zamówienia przedpremierowe. O ile jednak na Zachodzie takowa decyzja wiąże się od dłuższego czasu z otrzymanie kilku specjalnych dodatków (m.in. bohatera dysponującego specjalnymi umiejętnościami oraz ekskluzywnego opancerzenia), o tyle na rodzimym EA Store promocja w dalszym ciągu nie została wdrożona.

W Darkspore gracz wcieli się w zmodyfikowanego genetycznie herosa, który przy pomocy armii oddanych bestii podejmie próbę przywrócenia naturalnego porządku we wszechświecie. Do jego dyspozycji oddani zostaną przedstawiciele pięciu zróżnicowanych gatunków, obdarzonych cechami trzech klas postaci. Pod względem rozgrywki będziemy mieć tu do czynienia z dosyć klasycznym hack’n’slashem. Atutem Darkspore ma być jednak dopracowany tryb kooperacji, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób.

Czytelnikom pragnącym zapoznać się z nieco większą liczbą informacji na temat Darkspore, polecamy szereg filmów „Z dziennika dewelopera”. Za ich sprawą ekipa studia Maxis wyjaśnia najważniejsze mechanizmy gry, a także prezentuje ujęcia z właściwej rozgrywki. Wszystkie nagrania zostały dodatkowo wzbogacone przez serwis gry-online.pl o polskie napisy, dzięki czemu oglądanie filmów jest z pewnością o wiele przyjemniejsze.

Jednocześnie zachęcamy Was do sprawdzenia jak w akcji radzi sobie tryb wieloosobowy, jaki EA i Maxis zaserwują nam w swojej najnowszej produkcji. Stosowne nagranie znajdziecie w tym miejscu.