Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2009, 09:04

autor: Maciej Śliwiński

Premiera Dark Void przesunięta na przyszły rok

Premiera Dark Void, debiutanckiego projektu studia Airtight Games została przesunięta. Jeszcze do niedawna plan wydawniczy Capcomu zakładał, że tytuł ten pojawi się na rynku pod koniec września. Obecnie wiemy, że gra zostanie wydana dopiero w pierwszych miesiącach 2010 roku.

Premiera Dark Void, debiutanckiego projektu studia Airtight Games, została przesunięta. Jeszcze do niedawna plan wydawniczy Capcomu zakładał, że tytuł ten pojawi się na rynku pod koniec września. Obecnie wiemy, że gra zostanie wydana dopiero w pierwszych miesiącach 2010 roku.

Premiera Dark Void przesunięta na przyszły rok - ilustracja #1

Jak wyjaśnia Capcom, przyczyną jest chęć uniknięcia zbyt dużej konkurencji. Ponieważ na wrzesień nie przewidziano premiery żadnej innej produkcji o podobnej tematyce, zakładamy, że władze tej firmy, uznały iż tytuł może nie sprzedawać się zbyt dobrze, gdyż jest dość podobny do dwóch innych gier, które zadebiutowały na rynku w ostatnich miesiącach i zebrały pozytywne recenzje, zarówno wśród graczy, jak i serwisów branżowych – Prototype oraz Infamous. Mimo że Dark Void jest już praktycznie gotowe, gra będzie musiała poczekać blisko 6 miesięcy w magazynach, zanim trafi do oficjalnej sprzedaży.

Według finansowych dokumentów Capcomu, premiera Dark Void zaplanowana zostanie gdzieś pomiędzy pierwszym stycznia, a końcem marca przyszłego roku. Władze firmy szacują, że dzięki takiemu zabiegowi, gra w pierwszym miesiącu obecności na rynku zostanie zakupiona blisko 2 miliony razy. Mimo przesunięcia premiery, Dark Void pojawi się równocześnie zarówno na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, jak i komputery osobiste.

Dark Void będzie grą, w której akcje obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby. Wcielimy się w pilota Willa, który na skutek katastrofy samolotu przeniesie się do innego wymiaru, zamieszkałego przez obcych i innych rozbitków. Aby wrócić do naszego świata, Will będzie musiał wykonać szereg misji. Wiele elementów zawartych w Dark Void faktycznie niemal bliźniaczo przypomina to, co znamy z Prototype, Infamous czy wcześniej z serii Gears of War. Możecie to ocenić, przeglądając nasze materiały związane z tym tytułem, między innymi wideo prezentujące rozgrywkę czy obszerną zapowiedź.