Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2007, 17:40

autor: Major Doktor Upiorna

Powstanie gra przygodowa, oparta o twórczość H. P. Lovecrafta

Korporacja Lighthouse Interactive oświadczyła, że wyda grę przygodową Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder, utrzymaną w stylu horroru. Pozycja ta, przygotowywana przez firmę Zoetrope Interactive, pierwotnie została zapowiedziana kilka miesięcy temu i miała nosić tytuł Loath Nolder: Labores Solis. Gra powinna pojawić się na sklepowych półkach jesienią tego roku.

Korporacja Lighthouse Interactive oświadczyła, że wyda grę przygodową Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder, utrzymaną w stylu horroru. Pozycja ta,przygotowywana przez firmę Zoetrope Interactive, pierwotnie została zapowiedziana kilka miesięcy temu i miała nosić tytuł Loath Nolder: Labores Solis. Gra powinna pojawić się na sklepowych półkach jesienią tego roku.

Powstanie gra przygodowa, oparta o twórczość H. P. Lovecrafta - ilustracja #1

Jej fabuła będzie oparta o twórczość H. P. Lovecrafta, amerykańskiego autora fantasy i opowieści grozy, składających się na tzw. mitologię Cthulhu. Rozpoczynając zabawę użytkownik wcieli się w rolę policyjnego detektywa, mającego rozwiązać zagadkę morderstwa Clarka Fielda, człowieka zaangażowanego w okultyzm. Głównym podejrzanym stanie się Loath Nolder, prywatny detektyw, który z niewyjaśnionych przyczyn przerywa swoje ostatnie śledztwo. Aby doprowadzić do końca sprawę Clark weźmie udział w wielu nadprzyrodzonych zdarzeniach, co doprowadzi go do tego, że przestanie rozróżniać rzeczywistość od ułudy.

Powstanie gra przygodowa, oparta o twórczość H. P. Lovecrafta - ilustracja #2

Gracz sam zdecyduje na jakim poziomie trudności znajdzie się jego zadanie. Problemy logiczne, typowe dla klasycznych przygodówek, zostaną wzbogacone o elementy snów i szukanie poszlak w dokumentach. Zabawę, odbywającą się z perspektywy pierwszej osoby, uatrakcyjni oprawa wizualna pełna efektów specjalnych oraz ścieżka dźwiękowa, wprowadzająca klimat grozy. Akcję stosunkowo często będą przerywały krótkie filmiki.

Powstanie gra przygodowa, oparta o twórczość H. P. Lovecrafta - ilustracja #3