Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2009, 10:10

Powstaje drugie rozszerzenie do S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czernobyla

Zachodnie serwisy internetowe donoszą, powołując się na wywiad z prezesem ukraińskiego studia GSC Game World Sergeyem Grigorovitchem, że w zaawansowanych pracach znajduje się drugie rozszerzenie do strzelaniny z elementami RPG S.T.A.L.K.E.R. S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, bo taki nosi ono tytuł, trafi do sprzedaży jesienią 2009 roku.

Zachodnie serwisy internetowe donoszą, powołując się na wywiad z prezesem ukraińskiego studia GSC Game World Sergeyem Grigorovitchem, że w zaawansowanych pracach znajduje się drugie rozszerzenie do strzelaniny z elementami RPG S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat, bo taki nosi ono podtytuł, trafi do sprzedaży jesienią 2009 roku.

Powstaje drugie rozszerzenie do S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czernobyla - ilustracja #1

Jesienią S.T.A.L.K.E.R. będzie posiadać już dwa rozszerzenia.

W wywiadzie, częściowo przetłumaczonym na angielski przez redakcje serwisów ClanBase oraz TTLG, znalazły się również pierwsze, szczątkowe informacje na temat pełnoprawnej kontynuacji wydanego w 2007 roku S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Podobno studio GSC Game World już przy niej dłubie, co z pewnością ucieszy wszystkich fanów podróżowania po skażonych terenach położonych w okolicach Czarnobyla.

Cykl S.T.A.L.K.E.R. zapoczątkowany został w marcu 2007 roku ciepło przyjętą strzelaniną z elementami gier taktycznych i cRPG. Blisko półtora roku temu, za sprawą dodatku Czyste Niebo uzyskaliśmy możliwość poznania wydarzeń, które wpłynęły bezpośrednio na sytuację przedstawioną w podstawowej wersji gry. Czy za sprawą Call of Pripyat ukazana zostanie dalsza część historii? Dowiemy się tego już wkrótce.