Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2006, 15:17

autor: Elrond

Polski wkład w Revolution

Nie wiedzieć czemu konsola Revolution traktowana jest nieco po macoszemu przez graczy, który finał pojedynku konsol nowej generacji upatrują pomiędzy Xbox 360 a PS3. Rewolucja została zakwalifikowana przez wielu jako konsola dla dzieci, jednak jak pokazują ostatnie wydarzenia, jest to charakterystyka więcej niż mylna.

Nie wiedzieć czemu konsola Revolution traktowana jest nieco po macoszemu przez graczy, który finał pojedynku konsol nowej generacji upatrują pomiędzy Xbox 360 a PS3. Rewolucja została zakwalifikowana przez wielu jako konsola dla dzieci, jednak jak pokazują ostatnie wydarzenia, jest to charakterystyka więcej niż mylna. Najpierw UbiSoft zaanonsował tworzenie gry Red Steel, która skierowana jest jak najbardziej do dojrzałych graczy, a teraz nasz rodzimy developer, firma Nibris, zabiera się do prac nad Sadness, mrocznym projektem utrzymanym w gotyckich klimatach.

Firmę Nibris poznaliśmy przy okazji wiadomości o grze Raid over the River, a bliższe spotkanie z polskim developerem nastąpi w momencie pojawienia się oficjalnej strony internetowej, co nastąpić ma już w przyszłym tygodniu. Sadness według pierwszych informacji, jest inspirowane thrillerem Sin City (Miasto Grzechu), natomiast sporą ciekawostką jest fakt, iż rozgrywka zostanie przedstawiona wyłącznie w czarno-białej tonacji.

Polski wkład w Revolution - ilustracja #1

Redaktorzy serwisu ComputerAndVideoGames w rozmowie z przedstawicielami developera dowiedzieli się, iż w Sadness nie mamy co liczyć na strzelaniny, litry krwi czy stosy martwych ciał. Zamiast tego odczujemy atmosferę strachu i psychologicznego terroru. Panowie z Nibris pragną również wykorzystać możliwości, które oferować będzie kontroler konsoli - będziemy mogli np. rozgonić szczury przy pomocy pochodni czy ... zrobić wielką szramę w gardle naszego prześladowcy za pomocą mocnego cięcia kawałkiem szkła.

Więcej informacji o grze pojawi się zapewne niedługo.