Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2009, 09:40

autor: Jiker

Pogromcy Duchów przyjdą z odsieczą w połowie czerwca

Najnowsza gra o Pogromcach Duchów przeszła bardzo długą drogę. Twórcy z Terminal Reality przeżyli skreślenie z listy wydawniczej Activision Blizzard, a także opóźnienie debiutu będąc już pod skrzydłami Atari. Zapewnili nas jednak, że ostatnia sytuacja wyjdzie grze na dobre. O tym, czy rzeczywiście tak będzie przekonamy się 16 czerwca. Wówczas to odbędzie się oficjalna premiera dzieła.

Najnowsza gra o Pogromcach Duchów przeszła bardzo długą drogę. Twórcy z Terminal Reality przeżyli skreślenie z listy wydawniczej Activision Blizzard, a także opóźnienie debiutu będąc już pod skrzydłami firmy Atari. Zapewnili nas jednak, że ostatnia decyzja wpłynie pozytywnie na jakość gry. O tym, czy rzeczywiście tak będzie przekonamy się 16 czerwca bieżącego roku. Wówczas to odbędzie się oficjalna premiera dzieła.

Pogromcy Duchów przyjdą z odsieczą w połowie czerwca - ilustracja #1

Co ciekawe, informacji o światowym debiucie nie przekazało Atari, będące wydawcą Ghostbusters: The Video Game, lecz Sony, które z uwagi na 25 rocznicę powstania pierwszego kinowego obrazu o Pogromcach Duchów przygotowuje premierę jego podrasowanej wersji w wydaniu Blu-ray. W specjalnym oświadczeniu koncern podał, że zostanie ona zorganizowana w tym samym dniu, co debiut dzieła Terminal Reality (Red Fly Studios w przypadku wersji na PlayStation 2, Wii oraz Nintendo DS), a więc 16 czerwca. Póki co nie wiemy, kiedy dojdzie do polskiej premiery Ghostbusters. W chwili obecnej produkcja nie znajduje się w planie wydawniczym żadnego z działających u nas dystrybutorów.

W Ghostbusters: The Video Game zapoznamy się z dalszą historią Petera Venkmana (w filmowej roli postać odgrywana przez Billa Murraya), Raymonda Stantza (Dan Aykroyd), Egona Spenglera (Harold Raims) i Winstona Zeddemore (Ernie Hudson), czyli trzech naukowców i ich czarnoskórego współpracownika, walczących z duchami nawiedzającymi Nowy Jork. Produkcja będzie należeć do gatunku gier akcji ukazanych z perspektywy TPP (trzeciej osoby). Wymienieni wyżej aktorzy wzięli udział w dewelopingu gry podkładając granym przez siebie postaciom własne głosy.