Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2009, 13:22

autor: Hed

Pierwszy zwiastun i grafiki z Mass Effect 2

Na oficjalnej stronie oczekiwanego przez wielu fanów gier RPG projektu Mass Effect 2 pojawiły się pierwsze materiały. Otrzymaliśmy więc króciutki zwiastun nie przedstawiający właściwej rozgrywki oraz dwie grafiki, wskazujące zapewne miejsca, które przyjdzie nam zwiedzić. Co ciekawe, treść filmu sugeruje, że główny bohater zostanie zabity.

Na oficjalnej stronie oczekiwanego przez wielu fanów gier RPG projektu Mass Effect 2 pojawiły się pierwsze materiały. Otrzymaliśmy więc króciutki zwiastun nieprzedstawiający właściwej rozgrywki oraz dwie grafiki, wskazujące zapewne miejsca, które przyjdzie nam zwiedzić. Co ciekawe, treść filmu sugeruje, że główny bohater zostanie zabity.

Twórcy zapowiedzieli na oficjalnym forum, że w dwójce będziemy mogli najprawdopodobniej użyć postaci stworzonej w jedynce. Chris Priestly, Jack Lamden i Jarrett Lee z BioWare zaapelowali więc do fanów, aby nie kasowali oni zapisanych stanów gry z Mass Effecta, bo zapewne będą mogły się one przydać w przypadku drugiej odsłony. Pierwsza część serii opowiada o losach ziemianina Sheparda, który rozpoczyna swoją galaktyczną karierę Spectra, spotykając wielu przedstawicielu rozmaitych ras.

Pierwszy zwiastun i grafiki z Mass Effect 2 - ilustracja #1

Tymczasem zwiastun, który możecie obejrzeć także u nas, sugeruje, że główny bohater umrze. Materiał podsumowuje dokonania protagonisty pierwszej części, wyliczając jego osiągnięcia, przygody oraz sojuszników, by na końcu wyświetlić informację o tym, że został on zabity w akcji (Killed In Action). W tle oglądamy getha (rasa sztucznej inteligencji) odzianego w zbroję oznaczoną logiem N7 (czyli sił specjalnych, do których należał także Shepard). Nie wiemy, czy to tylko próba wzbudzenia zainteresowania fanów, czy może jakiś zmyślny zabieg fabularny twórców.

Oprócz krótkiego filmu otrzymaliśmy dwie grafiki, czy raczej tapety przedstawiające różne miejsca, które prawdopodobnie zwiedzimy w drugiej odsłonie gry. Na jednej z nich możemy więc obejrzeć futurystyczne miasto pełne drapaczy chmur, a na drugiej pokryte roślinnością ruiny i zapewne wraki statków. Warto zauważyć również, że na samej stronie projektu pojawia się nazwa Cerberus. Jest to tajemnicza organizacja odpowiedzialna za dopuszczenie się wielu niebezpiecznych eksperymentów. Główny bohater pierwszej części gry zetknął się z jej przedstawicielami kilkukrotnie.

Pierwszy zwiastun i grafiki z Mass Effect 2 - ilustracja #2

Według interpretacji jednego z zagranicznych serwisów pierwszy zwiastun Mass Efecta 2 podaje jeszcze dwie informacje. Najprawdopodobniej gra miałaby więc pojawić się dopiero w 2010 roku i nie jest wykluczone, że zawita także na PlayStation 3. Autorzy argumentują takie spekulacje brakiem znaczka Microsoftu lub loga Xboksa 360, które zapewne pojawiłyby się, gdyby tytuł był dostępny tylko na tę platformę. Oczywiście tego typu domysły są mocno naciągane, jednak być może sprowokują twórców do udzielenia oficjalnego komentarza w tej ważnej dla wielu fanów sprawie.