Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 10:00

autor: Bartosz Woldański

Pełna lista konferencji na targach E3 2013

Targi Electronic Entertainment Expo zbliżają się nieuchronnie. Mamy dla Was listę tegorocznych konferencji, którą otwiera impreza Konami zaplanowana na 6 czerwca. Na łamach gry-online.pl możecie spodziewać się relacji każdej z nich.

Tegoroczne E3 zapowiada się smakowicie - Pełna lista konferencji na targach E3 - wiadomość - 2013-06-04
Tegoroczne E3 zapowiada się smakowicie

Targi Electronic Entertainment Expo (E3) nadchodzą wielkimi krokami. Przygotowaliśmy dla Was pełną rozpiskę konferencji, jakie odbędą się w ramach tego niewątpliwie interesującego dla graczy wydarzenia, odbywającego się w Los Angeles. Można spodziewać się kolejnych pikantnych szczegółów na temat konsol nowej generacji Microsoftu i Sony, a także licznych gier na nie. W tym roku nie zabraknie wysypu nowych zapowiedzi. O niektórych produkcjach nie wiadomo (jeszcze) nic, o niektórych plotkuje się już od jakiegoś czasu. Tradycyjnie na łamach naszego serwisu możecie liczyć na obszerne relacje z każdej zapowiedzianej konferencji E3.

Poniżej prezentujemy pełną listę konferencji z krótką zapowiedzią tego, czego można się na nich spodziewać.

Konami (Pre-E3 Show): 6 czerwca, godzina 19:00

W najbliższy czwartek firma Konami zaprezentuje kontynuacje swoich topowych serii: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Castlevania: Lords of Shadow 2 oraz najnowszą odsłonę piłkarskiego cyklu Pro Evolution Soccer. W przypadku ostatniej z gier kilka dni temu opublikowano skróconą wersję zwiastunu, którego pełną wersję zobaczymy właśnie podczas konferencji.

Microsoft: 10 czerwca, godzina 18:00

Motywem przewodnim konferencji Microsoftu będzie oczywiście Xbox One, oficjalnie zapowiedziany na odrębnej imprezie 21 maja tego roku. Ale bez obaw – pojawią się i gry. Doczekamy się pokazu wszystkich 15 tytułów, które ukażą się wyłącznie na konsoli Xbox One (m.in. Forza Motorsport 5, Quantum Break, Ryse, a nieoficjalnie np. Fable IV czy Halo 5), ale to nie wszystko. Będą bowiem – podobnie jak na konferencji z 21 maja – produkcje EA Sports na nowym silniku Ignite, a także inne tytuły wieloplatformowe. Plotkuje się, że pojawią się m.in. Wiedźmin 3, Homefront 2, Beyond Good & Evil 2, Mirror’s Edge 2 czy Fortnite. Pełną listę przypuszczalnych gier znajdziecie na forum NeoGaf. Część z nich wydaje się wielce nieprawdopodobna, więc tę rozpiskę należy brać z dużym przymrużeniem oka.

Electronic Arts: 10 czerwca, godzina 22:00

Konferencja firmy Electronic Arts to przede wszystkim pokaz Battlefielda 4, kontynuacji jednej z najpopularniejszych sieciowych strzelanin. Może wreszcie doczekamy się ukazania rozgrywki wieloosobowej. Ponadto pojawią się m.in. Need for Speed Rivals oraz nowe gry EA DICE (Mirror’s Edge 2, przybywaj!) i BioWare (być może dowiemy się więcej o Dragon Age’u III). EA ma także zdradzić plany związane z marką Gwiezdnych Wojen.

Ubisoft: 11 czerwca, godzina 00:00

Firma Ubisoft przygotowała ciekawy zestaw gier. Będą to przede wszystkim tytuły, które zadebiutują w tym roku, czyli Assassin’s Creed IV: Black Flag, Rayman Legends, Splinter Cell: Blacklist, Watch_Dogs, South Park: The Stick of Truth, ale także zostaną ujawnione gry na konsole nowej generacji (Beyond Good & Evil 2? Nowa marka? Czekamy!)

Sony: 11 czerwca, godzina 03:00

Tak jak głównym tematem konferencji Microsoftu będzie Xbox One, tak Sony – PlayStation 4. Ale już tradycyjnie nie zabraknie tytułów na wyłączność nowego urządzenia japońskiego koncernu. Wielu graczy czeka z pewnością na pokaz następujących gier: Killzone: Shadow Fall, Drive Club, inFamous: Second Son, Deep Down czy nowej odsłony popularnej serii jRPG-ów – Final Fantasy.

Nintendo: 12 czerwca, godzina 07:00

Konferencja Nintendo to największa niewiadoma. Z dotychczasowych doniesień wynika, że na pewno zostanie zaprezentowana kontynuacja Bayonetty, slashera studia Platinum Games, która będzie grą na wyłączność Nintendo Wii U.

Na zakończenie warto dodać, że również firma Square Enix szykuje niespodziankę na targach E3 – na żywo streamowane będą pokazy ich gier. Czego można się spodziewać? Thief: Out of the Shadows czy być może jeszcze niezapowiedzianych tytułów Crystal Dynamics (nowa odsłona serii Legacy of Kain?) i Eidos Montreal (Deus Ex: The Fall?).