Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 20:57

autor: Marcin "Sarge" Skierski

EA Sports Ignite - prezentacja silnika nowej generacji wraz z grami sportowymi

Dzisiejsza konferencja prasowa firmy Microsoft przyniosła ze sobą także prezentację silnika EA Sports Ignite. Zostanie on wykorzystany w nadchodzących grach od EA Sports na konsolach nowej generacji. Mowa między innymi o FIFA 14, NBA Live 14, Madden NFL 25 oraz EA Sports UFC.

Na wieczornej konferencji prasowej koncernu Microsoft pojawił się również przedstawiciel firmy Electronic Arts. Przedstawił on gry, które na pewno trafią na konsolę Xbox One, a także zaprezentował nowy silnik, na którym będą działać nadchodzące odsłony popularnych serii sportowych.

Na konferencji potwierdzono, że na nowym Xboksie pojawią się cztery produkcje: FIFA 14, NBA Live 14, Madden NFL 25 oraz EA Sports UFC. Nie jest to raczej wielką niespodzianką, choć fanów koszykówki ucieszyć może wieść o tym, że seria NBA Live powraca po kilku latach nieobecności na rynku. Ostatnia odsłona to NBA Live 10 wydana w październiku 2009 roku. Co ciekawe, posiadacze Xboksa One otrzymają ekskluzywną zawartość w trybie FIFA Ultimate Team.

Znacznie ważniejsza była jednak zapowiedź silnika nowej generacji o nazwie EA Sports Ignite. To właśnie na nim oparte zostaną wyżej wymienione produkcje w wersjach na Xboksa One oraz PlayStation 4. Poza usprawnioną oprawą graficzną możemy liczyć na zdecydowanie lepszą fizykę, mechanikę rozgrywki i sztuczną inteligencję.

EA Sports Ignite wykonuje cztery razy więcej operacji na sekundę niż miało to miejsce w przypadku silnika poprzedniej generacji. W nowych odsłonach popularnych serii sportowych możemy też liczyć na dziesięć razy więcej animacji niż dotychczas. Po raz pierwszy w historii na trybunach zasiądzie trójwymiarowa publiczność. Próbkę możliwości EA Sports Ignite możecie obejrzeć na widocznych w tej wiadomości materiałach wideo.

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że FIFA 14, NBA Live 14, Madden NFL 25 oraz EA Sports UFC w wersjach na Xboksa One oraz PlayStation 4 zadebiutują na rynku „w ciągu najbliższych 12 miesięcy”. Oprócz tego Madden NFL 25 ukaże się w Europie 30 sierpnia również na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. FIFA 14 już wcześniej została zapowiedziana na inne platformy sprzętowe. Nie wiadomo, czy NBA Live 14 oraz EA Sports UFC trafią także na starsze konsole.