Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 20:38

Forza Motorsport 5 zmierza na Xboksa One

Niedawno zakończyła się konferencja firmy Microsoft, podczas której oficjalnie zapowiedziano jej kolejną konsolę - Xbox One. Oprócz tego przedstawiciele przedsiębiorstwa zdradzili kilka tytułów, które zadebiutują na rynku wraz z premierą najnowszej platformy sprzętowej. Nie zabrakło wśród nich Forza Motorsport 5, kontynuacji jednej ze sztandarowych serii amerykańskiego wydawcy.

Forza Motorsport 5 trafi do sprzedaży wraz z premierą najnowszego Xboksa. - Forza Motorsport 5 zmierza na Xboksa One - wiadomość - 2013-05-21
Forza Motorsport 5 trafi do sprzedaży wraz z premierą najnowszego Xboksa.

Wśród naszych porannych typowań pojawiło się kilka celnych strzałów. Podczas dzisiejszej konferencji mającej na celu oficjalne zaprezentowanie konsoli Xbox One, firma Microsoft ujawniła również listę produkcji, które trafią na rynek wraz z premierą platformy. Jedna ze sztandarowych serii amerykańskiego giganta, Forza Motorsport, doczeka się swej piątej odsłony.

Za kontynuację najpopularniejszego cyklu symulatorów wyścigów samochodowych na konsole Xbox oraz Xbox 360, ponownie odpowiedzialne będzie waszyngtońskie studio Turn 10. Podczas konferencji zapewniono, że gra trafi na półki sklepowe dokładnie tego samego dnia, co najnowsza platforma sprzętowa Microsoftu. Nie ujawniono jeszcze żadnych konkretnych szczegółów na temat samej produkcji, choć potwierdzono, że więcej usłyszymy o niej podczas zbliżających się targów E3 (Electronic Entertainment Expo).

Seria Forza Motorsport została zapoczątkowana 3 maja 2005 roku, kiedy to jej pierwsza część zadebiutowała na konsoli Xbox. Następnie doczekała się ona trzech kolejnych odsłon (w latach 2007, 2009 oraz 2011), które przeznaczone były na Xboksa 360. Niedawno pojawił się także poboczny tytuł, Forza Horizon, który w odróżnieniu od pierwowzoru oferuje bardziej otwarty świat i nieco luźniejsze podejście do tematu wyścigów.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Forza Motorsport