Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 09:32

autor: luckie

Battlefield 4, FIFA 14, Forza Motorsport 5, Call of Duty: Ghosts - jakie gry zostaną zapowiedziane na nowego Xboksa?

Na ujawnienie następnej konsoli firmy Microsoft musimy poczekać jeszcze kilka godzin. W międzyczasie warto poznać, jakie gry najprawdopodobniej doczekają się zapowiedzi na nowego Xboksa.

Dziś o godzinie 19:00 dojdzie do długo wyczekiwanej zapowiedzi nowej generacji Xboksa. Co ciekawego (poza ujawnieniem konsoli rzecz jasna) usłyszymy podczas imprezy organizowanej przez Microsoft? Już teraz wiele wskazuje, że na następcę Xboksa 360 trafi kilka gorących tytułów, w tym te jeszcze nieujawnione.

Battlefield 4

Na oficjalnym koncie Battlefield 4 na Twitterze pojawił się wpis o treści: „Nadchodzi duża zapowiedź! Powiadomcie o tym znajomych!”. Jakież to rewelacje szykuje studio EA DICE fanom, jeśli nie chodzi o ujawnienie gry w wersji na nowego Xboksa? Oczywiście, zapytani o to PR-owcy nabrali wody w usta, ale gracze wiedzą lepiej, prawda?

Co takiego chce ujawnić studio EA DICE? - Battlefield 4, FIFA 14, Forza Motorsport 5, Call of Duty: Ghosts - jakie gry zostaną zapowiedziane na nowego Xboksa? - wiadomość - 2013-05-21
Co takiego chce ujawnić studio EA DICE?

Nowe UFC

Z kolei studio EA Sports zaćwierkało na temat dzisiejszej zapowiedzi kolejnej odsłony sportowego cyklu UFC (podobną informację przekazano za pośrednictwem Facebooka). Przypominamy, że seria gier na licencji Ultimate Fighting Championship w zeszłym roku przeszła z rąk firmy THQ do obozu Elektroników.

Dziś usłyszymy o kolejnej odsłonie UFC - Battlefield 4, FIFA 14, Forza Motorsport 5, Call of Duty: Ghosts - jakie gry zostaną zapowiedziane na nowego Xboksa? - wiadomość - 2013-05-21
Dziś usłyszymy o kolejnej odsłonie UFC

FIFA 14

FIFA 14, tegoroczna odsłona flagowej serii piłkarskiej firmy Electronic Arts także doczeka się zapowiedzi na nowego Xboksa. Jednoznacznie wskazuje na to zdjęcie zamieszczone na facebookowym koncie „fify”.

EA Sports nie kryje zamiarów ujawnienia FIFA 14 w wersji na nowego Xboksa - Battlefield 4, FIFA 14, Forza Motorsport 5, Call of Duty: Ghosts - jakie gry zostaną zapowiedziane na nowego Xboksa? - wiadomość - 2013-05-21
EA Sports nie kryje zamiarów ujawnienia FIFA 14 w wersji na nowego Xboksa

Forza Motorsport 5

Co w kwestii gier szykuje gwiazda wieczoru, firma Microsoft? Nie zostało to powiedziane wprost, ale wygląda na to, że na dzisiejszej imprezie możemy spodziewać się ogłoszenia Forza Motorsport 5, czy jakkolwiek będzie się nazywało kolejne wcielenie tej popularnej symulacji samochodowej. Microsoft zgłosił znak towarowy Forzavista, opisany jako „funkcja umożliwiająca graczom uzyskanie informacji o statystykach pojazdu oraz sterowanie wirtualnymi samochodami”. Najprawdopodobniej nowa gra będzie wykorzystywała usługę podobną do Autovista z Forza Motorsport 4.

Czym będzie Forzavista? - Battlefield 4, FIFA 14, Forza Motorsport 5, Call of Duty: Ghosts - jakie gry zostaną zapowiedziane na nowego Xboksa? - wiadomość - 2013-05-21
Czym będzie Forzavista?

Dodatkowo atmosferę podkręciła firma McLaren Automotive. Producent samochodów, współpracujący z twórcami Forzy oraz Project Gotham Racing, zdradził na Facebooku, że na dzisiejszej imprezie z okazji ujawnienia następnego Xboksa pojawi się coś specjalnego.

Call of Duty: Ghosts

Na wieczornej imprezie zaprezentowany zostanie zwiastun przedstawiający rozgrywkę z Call of Duty: Ghosts. Już wcześniej firma Activision powiadomiła, że gra trafi na konsole następnej generacji, zatem oficjalne ujawnienie wersji na kolejnego Xboksa pozostało jedynie kwestią czasu. Na zachętę opublikowano film ukazujący reakcję kilku harcore’owych graczy, którym pokazano wspomniany trailer. Tylko dlaczego jeden z nich skomentował go słowami: „To przerażające.”?

Lista gier przygotowywanych z myślą o nowej konsoli Microsoftu będzie niewątpliwie znacznie dłuższa. Po cichu spodziewamy się, że swoje miejsce na niej znajdzie również Wiedźmin 3: Dziki Gon, choć na razie brak jednoznacznych wiadomości na ten temat. Na relację z konferencji zapraszamy około 19:00. Będziemy na bieżąco informowali Was o najświeżych nowinach.