Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 13:25

autor: Sarge

Robert Lewandowski na okładce polskiej wersji gry FIFA 14?

W sieci pojawiły się doniesienia, że Robert Lewandowski pojawi się na okładce polskiej wersji gry FIFA 14. Takie są ustalenia serwisu Fakt.pl. Jak dotąd nie doczekaliśmy się potwierdzenia tej informacji od firmy Electronic Arts Polska.

AKTUALIZACJA: Przedstawiciel firmy Electronic Arts Polska skomentował poniższe doniesienia. Rodzimy dystrybutor obecnie „rozmawia z wieloma piłkarzami na temat współpracy”, a dodatkowe szczegóły na temat gry FIFA 14 mają zostać ujawnione niebawem.

Serwis Fakt.pl dowiedział się, że Robert Lewandowski pojawi się na okładce polskiej wersji gry FIFA 14. Jak dotąd informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez firmę Electronic Arts Polska.

Z ustaleń serwisu Fakt.pl wynika, że napastnik reprezentacji Polski i Borussii Dortmund przyleciał do Walencji, gdzie zajął się kręceniem spotu reklamowego nadchodzącej odsłony popularnej serii piłkarskiej. Polakowi na okładce mieliby towarzyszyć Gareth Bale (Tottenham Hotspur) oraz Stephan El Shaarawy (AC Milan). Nie jest tajemnicą, że przód pudełka kolejnych części cyklu FIFA różni się w zależności od kraju, w którym gra jest sprzedawana. W związku z tym okładka z Robertem Lewandowskim byłaby dostępna prawdopodobnie tylko na terenie naszego kraju.

Robert Lewandowski (jeszcze jako zawodnik Lecha Poznań) pojawił się już na okładce gry FIFA 10
Robert Lewandowski (jeszcze jako zawodnik Lecha Poznań) pojawił się już na okładce gry FIFA 10

Co ciekawe, Robert Lewandowski reklamował już wcześniej produkt z serii FIFA. Pojawił się bowiem na okładce gry FIFA 10 – wtedy jeszcze jako zawodnik Lecha Poznań. Z kolei twarzą trzech kolejnych odsłon cyklu w Polsce był Jakub Błaszczykowski, czyli klubowy i reprezentacyjny kolega Roberta Lewandowskiego. Chociaż dzisiejsza informacja nie została jeszcze potwierdzona, to wybór niespełna 25-letniego napastnika nie byłby zaskoczeniem z uwagi na jego świetne występy w kończącym się sezonie.

FIFA 14 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier wideo traktujących o piłce nożnej. Premiera tego tytułu odbędzie się jesienią bieżącego roku na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U oraz „konsolach nowej generacji”. W naszym kraju tradycyjnie doczekamy się pełnej polskiej wersji językowej przygotowanej przez firmę Electronic Arts Polska.