Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 21:16

autor: Sting

Powstanie serial telewizyjny oparty na uniwersum Halo

Na konferencji Microsoftu, na której przedstawiono konsolę Xbox One, ogłoszono, że powstanie serial telewizyjny oparty na serii gier Halo. Będzie on nosił nazwę Halo: The Television Series.

Jedną z ciekawszych informacji, jaką poznaliśmy na dzisiejszej konferencji Microsoftu dotyczącej konsoli Xbox One była zapowiedź powstania serialu telewizyjnego opartego na uniwersum Halo. Halo: The Television Series, bo o nim tutaj mowa, ma na zawsze zmienić oblicze wirtualnej rozrywki, łącząc ją z medium seriali telewizyjnych.

Powstanie serial telewizyjny oparty na uniwersum Halo - ilustracja #1

Bonnie Ross z 343 Industries ujawniła, że serial zostanie nakręcony przez legendę kina, Stevena Spielberga. On sam nie zdradził żadnych konkretnych informacji o tej produkcji, jednak przyznał, że jest ogromnym fanem gier komputerowych od ponad czterdziestu lat.

Seria Halo jest jednym z najlepiej zarabiających wirtualnych światów. Dotychczas sprzedano ponad 50 milionów egzemplarzy należących do niej gier, które zarobiły przeszło 3,4 miliarda dolarów. W 2011 roku Halo 4 pobiło należący wcześniej do Halo: Reach rekord pierwszego dnia sprzedaży, osiągając wynik 220 milionów dolarów.

Na konkretne informacje o Halo: The Television Series przyjdzie nam zapewne poczekać aż do targów E3.