Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2012, 10:13

autor: Aver

Origin ujawnia grę Battlefield 4

W internetowym sklepie firmy Electronic Arts pojawiła się wzmianka o grze Battlefield 4. Osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie na strzelankę Medal of Honor: Warfighter uzyskają dostęp do wersji beta jak na razie niezapowiedzianego tytułu.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na amerykańskiej stronie internetowego sklepu Origin osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie na strzelankę Medal of Honor: Warfighter wezmą udział w betatestach gry Battlefield 4.

Origin ujawnia grę Battlefield 4 - ilustracja #1
Wzmianka o Battlefield 4 na stronie platformy Origin

Tym samym koncern Electronic Arts potwierdził, że trwają prace nad kontynuacją zeszłorocznego przeboju. Była to zresztą tylko kwestia czasu, zwłaszcza biorąc pod uwagę listopadową wypowiedź Franka Gibeau, obecnie prezesa odpowiedzialnego za wszystkie marki firmy EA, wówczas szefa EA Games, który podczas przemówienia na jednym z kalifornijskich uniwersytetów stwierdził, że „powstanie gra Battlefield 4”.

Tytuł nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany i nie ma o nim wzmianki na stronie serii Battlefield. Być może wyewoluował on z prac nad Battlefield: Bad Company 3, o których wspominał jeden z byłych pracowników EA na swoim profilu w biznesowym serwisie społecznościowym LinkedIn.

Na szczegóły związane z Battlefield 4 przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale już dziś można spekulować, że za produkcję odpowiada szwedzkie studio DICE, a jego premiera na pewno nie nastąpi w tym roku, zważywszy na październikowy debiut Medal of Honor: Warfighter. Najwcześniejszy możliwy termin to prawdopodobnie II kwartał 2013 roku, już po wprowadzeniu na rynek piątego DLC do gry Battlefield 3.

Zeszłoroczna, trzecia część serii uzyskała bardzo dobre recenzje i została entuzjastycznie przyjęta przez graczy. W pierwszym tygodniu obecności na rynku produkcja w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 osiągnęła sprzedaż na poziomie 5 milionów egzemplarzy.