Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2011, 08:55

autor: DogGhost

Prezes EA Games potwierdza, że powstanie gra Battlefield 4

Frank Gibeau, prezes firmy EA Games, stwierdził podczas spotkania ze studentami na kalifornijskim uniwersytecie, że powstanie czwarta odsłona serii Battlefield.

Frank Gibeau, prezes studia EA Games, stwierdził wczoraj w trakcie przemówienia na kalifornijskim uniwersytecie, że „powstanie gra Battlefield 4”. Biorąc pod uwagę świetne wyniki sprzedaży wydanej pod koniec października trzeciej odsłony cyklu, taka wiadomość była tylko kwestią czasu.

Prezes EA Games potwierdza, że powstanie gra Battlefield 4 - ilustracja #1

Gibeau nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących nawet przybliżonej daty premiery. Biorąc pod uwagę, że do tej pory gry z serii Battlefield ukazywały się w przeciwieństwie do większości tytułów wydawanych przez firmę EA Games dość nieregularnie, ciężko przewidzieć jak długo przyjdzie graczom czekać na następcę Battlefielda 3.

W związku z tym, że informacje na temat wypowiedzi Gibeau były publikowane w serwisie Twitter przez uczestniczących w spotkaniu studentów, firma Electronic Arts postanowiła odnieść się do tej kwestii: „Frank mówił ogólnie na temat marki Battlefield – marki wyzwalającej głęboką pasję zarówno wśród pracowników EA, jak i społeczności fanów, wobec której czują się zobowiązani.”

Prezes EA Games potwierdza, że powstanie gra Battlefield 4 - ilustracja #2

Przypomnijmy, że od momentu debiutu gra Battlefield 3 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem graczy. W trakcie pierwszego tygodnia sprzedaży najnowszą produkcję studia EA DICE nabyło przeszło 5 milionów osób i tym samym do miłośników strzelanek trafiło ponad 50 milionów egzemplarzy wszystkich odsłon tej serii. Również w naszym kraju zaczęła szybko znikać ze sklepowych półek. Zobaczymy jak wypadnie ten tytuł w porównaniu z wydaną przedwczoraj konkurencyjną grą Call of Duty: Modern Warfare 3.