Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2011, 09:11

Battlefield 3 bije rekordy sprzedaży w Polsce

Rodzimy wydawca Battlefield 3, czyli Electronic Arts Polska, pochwalił się świetnym wynikiem sprzedaży gry, która zadebiutowała niecałe dwa tygodnie temu. W ciągu pierwszych dni od premiery produkcja studia EA DICE znalazła 53 tysiące nabywców w Polsce. Zdaniem koncernu możemy mówić o najlepiej sprzedającej się wojennej grze akcji w historii naszej branży.

Firma Electronic Arts Polska poinformowała o świetnej sprzedaży gry Battlefield 3 w Polsce. Podobno produkcja znalazła 53 tysiące nabywców w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Ten rezultat pozwolił pobić o 22% ubiegłoroczny wynik Call of Duty: Black Ops. Wydawca ogłosił, że dzieło EA DICE jest jedną z najpopularniejszych wojennych gier akcji w historii naszej branży.

W dwa tygodnie od swojego debiutu Battlefield 3 może pochwalić się 66 tysiącami sprzedanych egzemplarzy i świetnym rezultatem finansowym. Gra uzyskała ok. 7,2 miliona złotych, czyli więcej od takich filmów jak Bitwa Warszawska 1920 (4,8 miliona złotych), czy Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach po pierwszych trzech dniach wyświetlania (7,1 miliona złotych).

Battlefield 3 bije rekordy sprzedaży w Polsce - ilustracja #1

Polski oddział Electronic Arts podziękował fanom za wsparcie i jednocześnie przeprosił za wszelkie problemy techniczne związane z trybem wieloosobowym, jakie wystąpiły po premierze. Zdaniem wydawcy, większość błędów, które mogły utrudniać zabawę, została wyeliminowana i serwery powinny działać już bez żadnych wpadek.

Battlefield 3 jest dostępny w wersji na pecety i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Na każdej z tych platform otrzymujemy pełną polską lokalizację z profesjonalnym dubbingiem. Polecamy Wam recenzję produkcji studia EA DICE oraz nasz serwer do trybu multiplayer, na którym możecie spotkać różnych redaktorów i współpracowników gry-online.pl.

  1. Powrót na pole bitwy - recenzja gry Battlefield 3
  2. Zagraj z nami w Battlefield 3 na serwerze gry-online.pl