Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2011, 09:05

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Wyciekł zapis fabuły gry Mass Effect 3

W sieci pojawił się scenariusz gry Mass Effect 3. Pomocni w jego udostępnieniu okazali się redaktorzy rosyjskiej strony. Sprytni Rosjanie wyciągnęli zapis fabuły z omyłkowo udostępnionej wersji beta, która pojawiła się kilka dni temu na Xbox Live.

Po niedawnym omyłkowym opublikowaniu bety gry Mass Effect 3 w sieci, firmie BioWare przytrafiło się kolejne potknięcie. Tym razem w ręce internautów trafił scenariusz trzeciej odsłony kosmicznej sagi autorstwa kanadyjskiej firmy.

Wszystko zaczęło się od tego, że na Xbox Live niespodziewanie pojawiła się beta Mass Effect 3. Posunięcie raczej nie było zaplanowane przez firmę BioWare, a dociekliwi fani zaczęli „dobierać się” do plików gry w nadziei, że znajdą coś ciekawego. Największym sukcesem może pochwalić się redakcja rosyjskojęzycznej strony BioWare.ru. Wyciągnęła ona bowiem zapis całej fabuły i opublikowała go (Uwaga: Czytacie na własną odpowiedzialność!).

Wyciekł zapis fabuły gry Mass Effect 3 - ilustracja #1

Na reakcję twórców nie musieliśmy długo czekać. Przedstawiciele firmy BioWare na oficjalnym forum gry potwierdzili, że w istocie pewne pliki zawierające opis fabuły wyciekły. Zaznaczyli jednak, że materiał, który pojawił się w sieci jest nieaktualny i nie odzwierciedla w pełni historii opowiedzianej w ostatecznej wersji Mass Effect 3. Jesse Houston, producent gry, zasugerował też, by fani nie przeglądali udostępnionych materiałów i niepotrzebnie nie psuli sobie zabawy.

Do pracy zostali zaprzęgnięci też prawnicy kanadyjskiego zespołu i koncernu Electronic Arts. Zwrócili się z żądaniem do moderatorów forum NeoGAF o usunięcie wątku dotyczącego spoilerów i edytowanie wszystkich postów odnoszących się do informacji zdradzających szczegóły fabuły Mass Effect 3.

Mass Effect 3 zostanie wydany w marcu 2012 roku na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3. Dystrybutorem gry w naszym kraju jest firma Electronic Arts Polska.